REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Rysio chadza własnymi drogami

Opublikowano 22 czerwca 2019, autor: FP

Głosuje jak chce. Koleguje się z kim chce. Choć teoretycznie jest w opozycji, nie zawsze zachowuje się jak opozycja. – Trzeba być człowiekiem i rozgraniczać pewne tematy – mówi Ryszard Szablowski. – Jestem zniesmaczony tą sytuacją – komentuje Andrzej Wieczorek.

Ryszard Szablowski to radny trudny do zdefiniowania i mało przewidywalny w swoich samorządowych zachowaniach, mimo, wydawałoby się, dość oczywistej do rozszyfrowania legitymacji PiS.

– Od młodości jestem taki, że często płynę pod prąd, bo z prądem płyną nie zawsze najciekawsze elementy – mówił w lutym 2015 roku, gdy wyłamał się z powiatowej koalicji, a jego głos na sesji zaważył o tym, że pomysł likwidacji liceum w „Elektryku” został zdjęty z porządku obrad. Do radnego przylgnęło wówczas określenie „Ryszard Lwie Serce”.

W listopadzie tego samego roku, również na sesji powiatu, rugał Wadima Tyszkiewicza za określanie PiS mianem partii narodowo-socjalistycznej. – Panie i panowie radni z Komitetu Wadima Tyszkiewicza, czy chcecie być w koalicji z partią faszystowską? – pytał i żądał przeprosin w terminie do 13 grudnia. – Rysiu czołgi wyprowadzi! – chichotali radni.

W ubiegłym roku radny Szablowski zamienił radę powiatu na radę miasta, gdzie opozycji pod szyldem PiS udało się zdobyć cztery mandaty. Jednak tylko trzech radnych zawiązało klub – Szablowski do niego nie wstąpił.

A gdy w lutym tego roku nad mandatem Andrzeja Wieczorka zaczęły zbierać się czarne chmury, z powodu jego przemeldowania do innej gminy, Szablowski nie bronił kolegi z partii. – Ja jestem za sprawiedliwością – komentował.

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 548

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »