REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Pozdrawiają ze słonecznej Chorwacji

Opublikowano 29 czerwca 2019, autor: oprac. msz

Uczniowie z podstawówki w Lubięcinie z wycieczki przysłali do naszej redakcji zdjęcia i list.

Oto fragment listu: „Po raz kolejny pan Jan Freitag wyruszył ze swoimi uczniami ze szkoły w Lubięcinie do Chorwacji. Oprócz uczniów w wyprawie wzięli udział rodzice i opiekunowie. Zwiedziliśmy Biograd na Moru, Zadar ( katedrę św. Anastazji, kościół św. Donata, Stare miasto z ruinami Forum Rzymskiego, Plac pięciu studni, grające morskie organy), Szybenik zwany „Mekką Piratów” (zabytkową starówkę, katedrę św. Jakuba wpisaną na listę Unesco ? największy na świecie kościół zbudowany wyłącznie z kamienia). Popłynęliśmy też na wyspy Pasman i Vrgada. Ta ostatnia zrobiła największe wrażenie. Słoneczna, spokojna, malownicza wprost raj dla turystów.

Spędzaliśmy też czas na plaży, oddając się kąpieli, rozkoszując błękitnym niebem i turkusową wodą. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Park Narodowy Plitwickie Jeziora, gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior, połączonych ze sobą 92 wodospadami i kaskadami. Park wpisany jest na listę światowych bogactw UNESCO.

Chorwacja to piękny i barwny kraj, którego nie sposób nie pokochać.

Pan Jan Freitag wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy przekazali nagrody dla uczestników wycieczki, biorących udział w różnych konkursach. Dziękujemy: Pani Dyrektor Ewie Drozdowskiej i p. Jolancie Woźniak.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować rodzicom za docenienie naszego wysiłku i pracy, który okazali na łamach GAZETY REGIONALNEJ”.

Napisz komentarz »