REKLAMA

Komunikacja

Kierowco, szykuj portfel!

Opublikowano 06 lipca 2019, autor: FP

Strefa płatnego parkowania po raz kolejny została powiększona. Zgodnie z uchwałą, którą radni przyjęli pod koniec maja, nowe parkometry i znaki pojawiły się na ulicach Zjednoczenia (od Towarowej do Muzealnej), Wojska Polskiego (od Kościuszki do Towarowej) i na Towarowej (od Wojska Polskiego do ronda 100-lecia). Na tym ostatnim odcinku pierwsze 30 minut jest darmowe.

Płacić będziemy od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00 (a więc godzinę krócej niż do tej pory) Stawki pozostały bez zmian. Pierwsze pół godziny to 50 groszy, godzina – 1 zł, druga godzina – 1,20 zł, trzecia – 1,40 zł, każda kolejna – 1 zł.

Abonament miesięczny to koszt 100 zł, kwartalny – 270 zł, roczny – 1 tys. zł.

Nowością w dziesięcioletniej historii strefy płatnego parkowania w Nowej Soli jest to, że niepełnosprawni w końcu mogą parkować za darmo. Ale tylko na wyznaczonych miejscach.

W połowie lutego, o pomyśle poszerzenia strefy napisał na Facebooku wiceprezydent Jacek Milewski. Przypomnijmy, jak reagowali internauci:

Marcin: – Zaczynacie przeginać i dobrze o tym wiecie. Ale co tam… durnie i tak będą płacić, przecież co nam zrobią.

Karolina: – Nikt nie myśli o mieszkańcach, o wyznaczeniu miejsc dla nich. Ważne, że kasa się zgadza.

Marta: – Czyli zapłacę za miesięczny abonament 100 zł, a i tak nie mam pewności, czy znajdę wolne miejsce w okolicy.

Łukasz: – Obywatel odprowadzający podatki, pracując legalnie, wraca z pracy po 14.00 i musi pod swoim domem wykupić bilecik.

Sławek: – Urzędnicy mają nas gdzieś. Mamy płacić za ich durne pomysły i koniec. Co jak co, ale w wyciąganiu kasy to jesteście świetni, a potem zdziwieni, że ludzie uciekaj za granicę.
Nie macie żadnego pomysłu na to miasto. Ale za to jak wycisnąć każdy grosz z ludzi, to pomysłów macie mnóstwo.

Tomasz: – Radni uchwalili. A skoro my mieszkańcy daliśmy im takie prawo, nasze zdanie się nie liczy.

Rafał: – Narzekają na partię rządzącą, która robi sobie co chce, a sami lokalnie postępują w ten sam sposób. Ot, taka kargulowa demokracja.

 

Napisz komentarz »