REKLAMA

Gospodarka

Yes, yes, yes! Mamy to!

Opublikowano 06 sierpnia 2019, autor: Michał Szczęch

Prezydent pochwalił się, że sprzedał działkę i wyrośnie firma. Nagrał z tej okazji film. A firma zaskoczona jest faktem, że informacja poszła w świat.

Nowa Sól sprzedała działkę. Za 12 mln 120 tys. zł kupiła ją od miasta firma Rhenus Logistics. Na zakupionej działce, na południowej strefie przemysłowej, firma w przyszłości chce postawić swoją siedzibę, kolejną w kraju. Poinformował o tym prezydent Tyszkiewicz, na Facebooku.

Wspomniane 12 milionów zł, to nie jedyny zarobek. W przyszłości, według szacunków prezydenta, do miejskiej kasy ma wpływać ok. trzech milionów złotych rocznie z tytułu podatków.

Miasto zarobione pieniądze chce wydać m.in. na inwestycje, choćby na zaplanowaną już budowę hali sportowo-widowiskowej. Czas budowy hali ma potrwać około dwóch lat.

Prezydent odtrąbił

swój sukces

„Nie ukrywam, że miło mi było dzisiaj usłyszeć od prezesa zarządu firmy Rhenus Logistics, że ta inwestycja trafia akurat do Nowej Soli przede wszystkim ze względu na profesjonalizm w obsłudze inwestora, no i… moje wielkie, wyjątkowe i osobiste zaangażowanie jako prezydenta miasta (przepraszam za nieskromność, ale to ich słowa)” – napisał we wtorek W. Tyszkiewicz na Facebooku.

O to, co zadecydowało, że wybór padł akurat na Nową Sól, zapytaliśmy centralę firmy w Warszawie…

W firmie zaskoczenie

Po rozmowie telefonicznej, wysłaliśmy w środę do firmy zapytania drogą mailową. „Kiedy powstanie tu Państwa siedziba? Ile miejsc pracy Państwo przewidujecie? Co zadecydowało o tym, że wybór padł akurat na Nową Sól? Czy były brane pod uwagę inne lokalizacje?” – takie zadaliśmy pytania.

W piątek, telefonicznie, otrzymaliśmy informację, że firma nie chce jeszcze rozgłosu, że nie chce komentować sprawy, że jest za wcześnie. – Może w przyszłości pojawi się komentarz dla mediów – usłyszeliśmy.

Firma zaskoczona jest wiadomością, że wieść poszła już w świat.

– To informacje, które nie były z nami konsultowane. Nikt się do nas w tej kwestii nie zgłosił.

Napisz komentarz »