REKLAMA

Kronika policyjna

Piraci i pijani za kółkiem

Opublikowano 10 sierpnia 2019, autor: msz

Od początku sierpnia nowosolscy policjanci złapali już kilku drogowych piratów i pijanych kierowców. 2 sierpnia w ich ręce wpadł 61-latek z Zielonej Góry, który pędził przez Lubieszów 104 na godzinę, choć obowiązywało ograniczenie do 50. Dostał mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych. Zabrano mu również prawo jazdy.

Tego samego dnia na Wojska Polskiego w Nowej Soli zderzyły się dwie osobówki. Sprawcą był 43-letni Ukrainiec. Dostał 220 zł mandatu i sześć punktów karnych.

Również 2 sierpnia policjanci interweniowali w Mirocinie Górnym. Tam ukarali mandatem wysokości 50 zł 43-letniego kierowcę ciągnika, który nieprawidłowo cofał i zahaczył o samochód osobowy.

Następnego dnia dwa samochody zderzyły się na łuku w Lubięcinie, przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Sprawcą była 30-latka z Żagania, która jechała mercedesem. Dostała 250 zł mandatu i sześć punktów karnych.

7 sierpnia (środa) na Zielonogórskiej w Nowej Soli policjanci zatrzymali toyotę, bo jechała niepewnie. Za kierownicą siedział 41-latek z Nowej Soli. Miał ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali prawko. Kierowca stanie przed sądem.

O losie 32-latki z gminy Nowa Sól również zadecyduje sąd, bo również ona miała ponad dwa promile. Jechała audi ulicą Wrocławską. Na domiar wszystkiego, kobieta jechała bez uprawnień i bez ubezpieczenia OC.

7 sierpnia doszło też do kolizji. Na skomplikowanym rondzie pod Nową Solą, tym ze zjazdem na S3 i na Kożuchów, doszło do stłuczki. 70-latek źle zmienił pas i uderzył swoją renówką w audi. Na szczęście skończyło się bez obrażeń. 70-latek dostał 220 zł mandatu i sześć punktów karnych.

Podobny mandat zapłaci 22-latek z Siedliska, który jechał przez wieś toyotą i uderzył w słup.

– Uważajmy na drogach, zwłaszcza po deszczu i zwracajmy uwagę, jeśli ktoś próbuje wsiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu, bo w ten sposób możemy nawet ocalić czyjeś życie – przestrzega sierż. Agata Towpik z Komendy Policji w Nowej Soli.

Napisz komentarz »