REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

A imię Jego Siedem…naście

Opublikowano 19 sierpnia 2019, autor: Wróżka Regionalissima

Pan prezydent Wadim Tyszkiewicz zawsze jawił się jako twardo stąpający po ziemi pragmatyk. Ale cóż to! Za pośrednictwem Facebooka nasz wódz podzielił się z nami swoją refleksją na temat cykli, według których miałoby toczyć się jego życie. Chyba w końcu pan prezydent zaczął przekonywać się do wiary, że nasze życie zapisane jest w gwiazdach.

– Czyżby moje przeznaczenie to cykle 17-letnie? Nieco ponad 17 lat nauki, 17 lat firmy Centrum Komputerowe „Vadim”, 17 lat prezydentury Nowej Soli… a co w kolejnych 17 latach? I w Kolejnych? I w kolejnych…? Ktoś z Was wierzy w cykle? – napisał na Facebooku Tyszkiewicz.

 Panie prezydencie, musimy jednak ostrzec – zawierzanie życia siedemnastce może nie być dobrym pomysłem. Włosi, spadkobiercy cywilizacji Starożytnego Rzymu, uważają siedemnastkę za pechową. Dlaczego? 17 w zapisie rzymskim to XVII, co jest anagramem łacińskiego słowa „vixi” czyli „żyłem”.

 Ale to niestety nie wszystko. Numerologia jasno i wyraźnie mówi, że siedemnastka, jako tzw. Liczba Karmiczna „odnosi się do osób, które z niepojętych powodów stale czują się nieszczęśliwe, niezadowolone, sfrustrowane, a życie wydaje im się pasmem udręki”.

Owszem, Siedemnastki są dynamiczne, przedsiębiorcze, energiczne i wykazuje wielki hart ducha, ale bardzo często lekceważą swoje zalety. Bynajmniej nie z poczucia własnej małej wartości. Po prostu nie widzą dla tych zalet żadnego zastosowania.

Karmiczna Siedemnastka jest na bakier z autorytetami. Sama jest dosyć dominującą osobą, dlatego nic lubi podlegać cudzej władzy, ani tłumaczyć się nikomu z własnych decyzji. Oj, panie prezydencie, to chyba brzmi znajomo, prawda?

Gwiazdy, karty, fusy i internetowe fora mówią wyraźnie: „Siedemnastka często osiąga władzę, niekiedy wysokie stanowiska, ale najpierw musi uznać się za godną swych zadań”. No jak byk nasz prezydent! A nie, nie jak byk. Przecież prezydent to zodiakalny skorpion…

Kończąc temat Karmicznej Siedemnastki jeszcze jedna ważna radę z Internetowego Forum Dla Wróżek i Wróżów:

„Jeśli [Siedemnastka] zmieni swoje zachowanie, okaże się, że ma wielu sojuszników gotowych pomóc jej w zrealizowaniu społecznych i politycznych ambicji, charakterystycznych dla Siedemnastki. W tym celu jednak musi zrezygnować z nadużywania władzy, pozycji czy siły”.

Napisz komentarz »