REKLAMA

Kultura, Oświata

Festyn z czołgiem!

Opublikowano 19 sierpnia 2019, autor: FP

Policja, straż i wojsko zapraszają w piątek do Parku Krasnala. Będzie masa sprzętu do obejrzenia z bliska.

Taka impreza nie zdarza się codziennie. W najbliższy piątek (23 sierpnia) Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli świętować będzie stulecie powstania formacji. Z tej okazji w Parku Krasnala przy alei Wolności, odbędzie się festyn służb mundurowych. Impreza potrwa od 13.00 do 18.00.

Jakie czekają na nas atrakcje? Będzie stoisko policyjne, gdzie odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego (radiowozy, motocykle), stoisko profilaktyczno-edukacyjne tygrysa Lupo czy  wystawa broni kolekcjonerskiej. Będzie też okazja do zapoznania się z tajnikami techniki kryminalistycznej.

Pokaz sprzętu ratowniczego zorganizuje też Państwowa Straż Pożarna oraz OSP Kożuchów. A na stoisku WOPR odbędzie się nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ale gwoździem programu będą z pewnością żołnierze i ich sprzęt wojskowy. W Parku Krasnala ma bowiem pojawić się czołg „Leopard”, zestaw przeciwlotniczy „Biała”, wyrzutnia rakietowa „Langusta”, haubicoarmata „Dana”, KTO Rosomak, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „Porad”.

Oprócz tego – jak to na festynie – będzie wata cukrowa, popcorn, cukierki, gry, zabawy oraz różnego rodzaju animacje dla dzieci.

Wstęp wolny!

Napisz komentarz »