REKLAMA

Samorząd

Kandydatka? Ale na kogo!?

Opublikowano 24 sierpnia 2019, autor: Michał Szczęch

Mieszkańcy gminy Kolsko jeszcze nie ochłonęli po zeszłotygodniowych dożynkach. Ciągle plotą o tańcach, o wieńcach, o frykasach. Plotą też o pani Iwonce. Pardon! O Pani Staroście Nowosolskim – Iwonie Brzozowskiej.

Jeszcze w ubiegłym roku szefowa Gminnego Domu Kultury w Kolsku, dla mieszkańców przez 20 lat po prostu  pani Iwonka, zaszczyciła tydzień temu gminne dożynki w Kolsku swoją obecnością. Tym razem już nie jako organizatorka, nie jako pani Iwonka, a jako Pani Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska.

W trakcie dożynek pomagała zbierać podpisy pod listą poparcia dla prezydenta Tyszkiewicza, kandydata na senatora. Mieszkańcy plotkują o tym do dziś. – Dlaczego pani Iwonce tak zależy? – pytają.

Starostą dzisiaj się jest,

a jutro można nie być

Załóżmy, że Tyszkiewicz, dzięki między innymi wysiłkom Pani Starosty Nowosolskiego – Iwony Brzozowskiej i całej prezydenckiej drużyny, zostanie senatorem, a Milewski, dziś wiceprezydent, namaszczony przez Tyszkiewicza, zostanie prezydentem. Zwolni się wtedy w magistracie intratne stanowisko. Wieść niesie, że wiceprezydentem mogłaby zostać ewentualnie Pani Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska, ze względu na zaufanie i lojalność. Pokusa może być spora, bo starostą dzisiaj się jest, a jutro można nie być. To najbardziej gorące z samorządowych krzeseł.

Dożynkowych plotek 

jest więcej

Pani Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska przechadzała się w trakcie dożynek z Tyszkiewiczem, z Grzegorzem Potęgą (radny sejmiku wojewódzkiego), a nawet z senatorem Waldemarem Sługockim. Tak zwanym vipom towarzyszył między innymi Paweł Zapeński, przewodniczący rady w gminie Kolsko. Towarzyszył jako kandydat (wtedy jeszcze nieoficjalny) na posła z ramienia bezpartyjnych samorządowców.

Kolejna plotka głosi, że Zapeński wybiera się do Sejmu, bo nie ma co liczyć na posadę wójta. Owszem, to tylko plotka, a wybory na wójta w gminie Kolsko to perspektywa odległa, bo przed Henrykiem Matysikiem jeszcze ponad cztery lata rządów (przynajmniej teoretycznie). Ale w końcu, po przeszło 30 latach, Matysik będzie musiał ustąpić. W końcu przecież przejdzie na emeryturę. Wieść niesie, że nowym wójtem zostanie… Pani Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska. Tak plotą ludzie. A, jak wiadomo, w każdej plotce zawsze jest ziarno prawdy.

Napisz komentarz »