REKLAMA

Polityka

Kaczyński? A może Morawiecki? Kto odwiedzi Otyń?

Opublikowano 24 sierpnia 2019, autor: FP

W gminie gruchnęła plotka, że w ramach kampanijnej objazdówki po Polsce, Otyń ma odwiedzić sam prezes Jarosław Kaczyński. Czy i w tej plotce jest ziarno prawdy?

Pierwsze informacje mówiły, że szef Prawa i Sprawiedliwości miałby odwiedzić miasteczko już pod koniec sierpnia. Potwierdza to Jarosław Suski, dyrektor otyńskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Mieliśmy zapytanie o możliwość użyczenia boiska – przyznaje. – Ale temat jest w tej chwili nieaktualny. Nieoficjalnie mówi się o końcówce września. To miałby być jeden z tych festynów organizowanych przez PiS – mówi Suski i zaznacza, że według niego taka wizyta jest bardzo prawdopodobna, bo pisowskie tournée wiedzie właśnie przez mniejsze miejscowości

Burmistrz Barbara Wróblewska przyznaje, że o wizycie Jarosława Kaczyńskiego słyszy pierwszy raz. Ale telefon z PiS miała. – Jestem po rozmowach, ale to były tylko wstępne rozmowy – przyznaje. – Każdy ma prawo wykonać taki telefon, jeśli chce zrobić u nas piknik wyborczy. I jeśli ktoś chce skorzystać z obiektów i terenów naszej gminy, to nie będę zabraniać. Jestem otwarta – dodaje.

Ast: – Mogą sobie mówić

Nieoficjalnie mówi się też, że w naszym powiecie mogłyby pojawić się też inne nazwiska z pierwszych stron gazet. Jakie? Tego póki co nie wiadomo. Być może PiS uchyli rąbka tajemnicy już w niedzielę.

Andrzej Wieczorek, nowosolski radny i kandydat na posła z PiS, sugeruje, że prędzej spodziewałby się premiera. – Jeździ już po Polsce bus z Morawieckim, który ma odwiedzić wszystkie 41 okręgów – mówi.

– Dopóki taki pomysł nie trafi do sztabu wojewódzkiego, to pozostaje pomysłem – tak plotki o wizycie Kaczyńskiego komentuje poseł Marek Astr, szef lubuskiego PiS. – Jest wojewódzki sztab, są koordynatorzy i bez nich żadne tego typu inicjatywny nie mają możliwości realizacji. Więc jeśli ja o tym nie wiem, to ktoś sobie może o tym mówić – ucina.

– Premier na pewno w województwie będzie. Szansa na to, że pojawi się w powiecie nowosolskim zawsze jest. Procedura jest taka, że sztab krajowy prosi nas o wskazanie kilku propozycji z których oni wybierają optymalną – dodaje Ast.

Wieczorek lansowany na lidera?

Pojawiła się nawet teoria, że w związku z zawieszeniem Roberta Palucha, PiS szuka nowego lidera na południu województwa. Padło na Andrzeja Wieczorka, którego kontrkandydatem w wyborach do sejmu będzie m.in. Grzegorz Potęga z PO, kojarzony z Otyniem właśnie. Wizyta znanego polityka w tym małym miasteczku byłaby świetną okazją, do wylansowania Wieczorka.

Szalona teoria? Być może. Ale trzeba pamiętać, że Wieczorek został przesunięty na listach PiS z „dziesiątki” na „siódemkę”, właśnie po telefonie z Warszawy.

Napisz komentarz »