REKLAMA

Wasze sprawy

Rogula zdał sprawozdanie

Opublikowano 29 września 2019, autor: Michał Szczęch

Ciężko nie zauważyć, że MOSiR nie szarżuje ostatnio z wydatkami. Inwestycje nie powalają. – Obecnie główną inwestycją jest budowa miejskiego basenu – wyjaśnia Grzegorz Rogula.

G. Rogula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli, opowiedział radnym w urzędzie miasta o najważniejszych działaniach ośrodka w roku 2018. Wśród inwestycji remontowych na pierwszym miejscu wymienił remont kasy na stadionie miejskim. To budynek, który kiedyś był kioskiem, sprzedawano w nim również pieczywo. Obecnie jest to siedziba klubu piłkarskiego „Arka”. Ciasna, ale własna.

Klub „Arka” zrezygnował natomiast z prowadzenia hotelu „Solan”. Budynek wrócił do miasta. Były plany jego wyburzenia. Obecnie MOSiR planuje jednak remont. Podpisano już umowę. Budynek stanie się zapleczem magazynowo-technicznym dla stadionu. – Obecnie nie mamy gdzie trzymać elementów sceny i lodowiska. W budynku po hotelu będą ku temu dobre warunki – poinformował G. Rogula.

MOSiR zakupił bramę do Parku Krasnala, nowy sprzęt na obiekty sportowe, na przykład kosiarkę. Wyremontowano również dach na budynkach przy stadionie miejskim. Wymieniono część okien. Odnowiono woliery w minizoo.

Ciężko nie zauważyć, że MOSiR nie szarżuje ostatnio z wydatkami. Inwestycje nie powalają. – Obecnie główną inwestycją jest budowa miejskiego basenu – wyjaśnił G. Rogula.

MOSiR zawiaduje siedemnastoma obiektami (ok. 40 hektarów). Zatrudnia 50 osób. W roku 2018 zorganizował 150 imprez.

– Czy są szanse na reanimację kąpieliska Koserz w Nowej Soli? – zapytał radny Andrzej Sieciechowicz.

– Rozmawialiśmy o tym w tamtym roku. I nic się nie zmieniło w tej kwestii. Dopóki jest to teren zalewowy, trudno nam tam inwestować – wyjaśnił Rogula.

Napisz komentarz »