REKLAMA

Wasze sprawy

Był budynek. Będzie parking

Opublikowano 29 września 2019, autor: Michał Szczęch

Miasto chce kupić budynek po dawnej siedzibie PKS. Gdyby kupiło trzy lata temu, zapłaciłoby mniej.

Obecnie  budynek jest w rękach prywatnych przedsiębiorców, którzy w rozmowie telefonicznej potwierdzają, że rzeczywiście dobijają z władzami Nowej Soli targu. Nie podają jednak kwoty tej transakcji.

Obiektu trzeba się pozbyć

Na ostatnim wspólnym posiedzeniu radnych w magistracie padła kwota 317 tys. zł. Tyle kosztować miałby sam budynek. – A jaki ten budynek ma metraż i ile miasto zapłaci za jego rozbiórkę? – dopytywał radny Roman Wilant wiceprezydenta Jacka Milewskiego. Nie dostał jednak odpowiedzi „od ręki”. – Tego obiektu trzeba się z tego miejsca po prostu pozbyć – powiedział Milewski.

Okazuje się, że miasto chce w tym miejscu wybudować parking na 40 samochodów. Ten służyłby m.in. budowanemu właśnie basenowi.

Kiedyś kupić nie chcieli

– Budynek był oferowany w sposób publiczny, transparentny, mniej więcej trzy lata temu – komentuje Krzysztof Czestochowski, prezes zarządu w spółce PKS w Gorzowie Wlkp., której podlegał PKS Nowa Sól. – Kupiły osoby prywatne, które zgłosiły się jako jedyni oferenci. Kwota tamtej transakcji ma charakter tajemnicy handlowej.

K. Czestochowski pamięta jednak, że wcześniej składał ofertę władzom Nowej Soli. – Byliśmy u prezydenta osobiście – wspomina. – Mówiliśmy „Kochany panie prezydencie, proszę to kupić”. Ale miasto nie chciało. Może uznali, że dostaną za darmo? Nie wiem. My nie jesteśmy spółką, która upadła. Tylko postawiliśmy to w likwidację, bo pan prezydent postanowił zorganizować własną firmę przewozową.

K. Czestochowski nadmienia, że szacunkowa kwota, wskazana przez rzeczoznawcę, za którą miasto mogło kupić  budynek trzy lata temu od spółki PKS, była niższa o 20-30 procent od tej, za którą chce kupić budynek obecnie.

Napisz komentarz »