REKLAMA

Sport

Wszyscy grają dla Kajo

Opublikowano 29 września 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Dużym sukcesem zakończył się turniej charytatywny, w którym piłkarska Zielona Góra grała dla chorego na białaczkę Kajetana Lehmanna, piłkarza Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

W imprezie wzięły udział Lechia Zielona Góra, TS Masterchem Przylep, Chynowianka Zielona Góra oraz Drzonkowianka Racula. W finale po rzutach karnych triumfowała drużyna z Przylepu. Tego dnia nie futbol był najważniejszy. Liczyła się zbiórka pieniędzy dla chorego 13-letniego piłkarza z APMM. Rodzice upiekli i sprzedawali ciasta, dzieci bawiły się na dmuchańcach i trenowały z APMM, a wszyscy chętnie kupowali cegiełki, z których dochód został przeznaczony na leczenie młodego zawodnika. Uzbierano ponad 13 tysięcy złotych. Wielką rolę w pozyskiwaniu przedmiotów na aukcję odegrał Maciej Murawski. Na turnieju nie pojawiła się Zorza Ochla, ale tego dnia piłkarze i kibice uzbierali 800 zł. Podczas ostatniego meczu żużlowego Falubazu również była prowadzona zbiórka pieniędzy. Zebrano prawie pięć tysięcy złotych. O Kajo pamiętają również starsi koledzy z wielkich boisk. Filmiki ze słowami wsparcia nagrali m.in. piłkarze Lecha Poznań, koszykarze Stelmetu Enei BC, żużlowcy Falubazu, Tomasz Kędziora, Marcin Bułka, czy dziennikarze Tomasz Smokowski i Bartek Jędrzejak. Do akcji dorzucili się również pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, czy kluby Carina Gubin oraz Stilon Gorzów. Rodzice, a także koledzy Kajo uzbierali prawie cztery tysiące w szkole, do której chodzi chłopiec.

Cały czas można pomagać Kajetanowi. Chłopiec jest leczony w Przylądku Nadziei. To numer konta, na który można wpłacać datki na leczenie młodego piłkarza: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 (Bank Millenium, koniecznie z dopiskiem Kajetan Lehmann). Rodzice są wdzięczni za każdą wpłatę.

Napisz komentarz »