REKLAMA

Komunikacja

Remonty i budżet obywatelski

Opublikowano 29 września 2019, autor: Jan Ratajczak

Otyń dostał ponad 4 miliony zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na przebudowę ponad 800 metrowego odcinka w Zakęciu gmina wyda 3 111 127,82 zł. Znany jest już wykonawca projektu. Za realizację będzie odpowiedzialna firma Ragen z Głogowa, która zobowiązała się do rozpoczęcia prac jeszcze w tym roku. Termin wykonania tego zadania to koniec lipca 2020r.

Kolejne remonty dotyczą dróg osiedlowych w Modrzycy na ulicach: Liliowej, Krótkiej, Różanej i Magnolii łącznie 964 metry. Do 2021 roku zostanie tam położona nowa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie. Mieszkańców Gminy te informacje niezmiernie cieszą, ale zauważają że wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

– Z pewnością to nie ostatnie inwestycje drogowe w naszej gminie. Warto zauważyć, że ostatnie lata są bardzo intensywne. W Modrzycy kończy się przebudowa Emilli Plater, a licząc już wykonane i nadchodzące projekty wywalczyliśmy już 9 mln złotych dofinansowania ? podsumowuje burmistrz Barbara Wróblewska.

Kolejne propozycje drogowych inwestycji mieszkańcy Otynia będą mogli przedstawić w przygotowywanym projekcie Budżetu Obywatelskiego. Gmina Otyń chce pójść za przykładem większych miast oddając inicjatywę mieszkańcom. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze propozycje będą rozpatrywane w przyszłym roku.

Napisz komentarz »