REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 05 października 2019, autor: FP

8 października 2019

Zielona Góra

Łóżkowa komedia na auli

„Pikantni” to komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru…

Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami.

Obsada: Doris ? Barbara Kurdej-Szatan/Monika Dryl, Bea ? Anna Mucha, Christoph ? Mikołaj Krawczyk/Maurycy Popiel, Alex ? Michał Ziembicki.

Gdzie i kiedy? W poniedziałek, 7 października 2019 o 20:15, na Auli Uniwersytetu

 Zielonogórskiego (ul. Podgórna 50). Bilety po 95 zł dostępne na stronie biletyna.pl.

Nowa Sól

Taneczne rozważania

Fundacja B`cause oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają do Nowosolskiego Domu Kultury na spektakl „Homesick | Sick Home”. We wtorek, 8 października o 19.00 zobaczymy rozważania dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Choreografia – Bartek Woszczyński, kompozytorzy – ATMO (Giulio Donati & Simone Donati), tancerze – Abian Hernandez, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński.

Impreza wspo?łorganizowana jest przez Instytut Muzyki i Tan?ca w ramach programu „Scena dla tan?ca 2019”.

Wstęp wolny.

 

Zielona Góra

Darmowy kurs samoobrony!

Nauczymy Cię jak się bronić. Prosto. Szybko. Skutecznie – zachęcają organizatorzy kursu samoobrony dla kobiet, który odbędzie się w środę, 9 października o 19.00, na sali sportowej w Zespole Szkół Ekologicznych (ul. Francuska 25a).

– Nie zmarnujemy Twojego czasu nauką technik, które opanujesz dopiero w ciągu kilku lat. Pokażemy Ci jak szybko i skutecznie bronić się w sytuacji zagrożenia. Nie musisz mieć doświadczenia, kondycji, koordynacji ani śmiałości – czytamy.

Zajęcia są darmowe i dla wszystkich pań powyżej 14 roku życia.

 

Nowa Sól

Szwejk na deskach NDK

Wydawać by się mogło, że „Szwejka” zna każdy, ale mało kto przeczytał książkę Haška od deski do deski. Słupski Teatr Lalki „Tęcza” przedstawi własne wyobrażenie na temat ikony czeskiej literatury z przewrotną interpretacją Joanny Zdrady.

Obsada: Maciej Gierłowski, Ilona Zaremba, Joanna Stoike Stempkowska, Michał Tramer, Mikołaj Prynkiewicz, Maciej Piotrowski, Piotr Merecki,

Początek w czwartek, 10 października, o 19.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Nowosolskiego Domu Kultury. Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska.

 

Nowa Sól

W sieci barw

Wernisaż Izabeli Sak, bardzo znanej i cenionej zielonogórskiej malarki odbędzie się w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, pod hasłem „W sieci barw”. Jej obrazy można spotkać w zbiorach w całej Europie.

Start w piątek, 11 października, o 17.00. Wstęp wolny.

 

 

Napisz komentarz »