REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Starość też radość

Opublikowano 19 października 2019, autor: Jan Ratajczak

W Nowym Miasteczku seniorzy nie mogą się nudzić. O ich aktywność zadbał tamtejszy OPS, który zorganizował warsztaty, wyjazdy i spotkania. Kolejna edycja dobiegła końca, ale myślą już o organizacji następnego programu.

– Pojechaliśmy na basen do Zielonej Góry, byliśmy w kinie. To była wycieczka jednodniowa. Na miejscu spotykaliśmy się w świetlicy, gdzie odbywały się panele warsztatowe – tłumaczy Marta Hałabata organizatorka zajęć. Seniorzy sami zrobili torby na zakupy, koszyczki, zakładki do książek, a nawet biżuterię. Na uroczystym zakończeniu każda z pań chwaliła się zrobionymi przez siebie kolczykami, naszyjnikami i branzoletkami. 

– Wspaniałe są te korale. Każda z nas ma takie i same zrobiłyśmy! – chwaliła jedna z uczestniczek. Faktycznie panie prezentowały się wspaniale. To był aktywny czas dla biorących udział w projekcie, ale także dla organizatorów, którzy wkładają w to całe swoje serce.

– Intensywnie poszukiwania funduszy dla seniorów, którzy nie chcą się nudzić tym razem pozwoliły na zebranie blisko 7 tysięcy złotych – podsumowała kierownik placówki Renata Rudnik.

Napisz komentarz »