REKLAMA

Kultura, Oświata

Imprezy w regionie

Opublikowano 26 października 2019, autor: FP

Nowa Sól

Opera na żywo z Nowego Jorku

Dziś (26.10.) w Kinie Europa, działającym przy Nowosolskim Domu Kultury, będzie można zobaczyć transmisję w HD z The Metropolitan Opera. A konkretnie „Manon” – pięcioaktową operę Jules`a Masseneta. 

Sztuka oparta jest na motywach skandalizującej XVIII-wiecznej powieści „Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut” Abbé Prévosta. Młoda i piękna Manon zakochuje się z wzajemnością w prostolinijnym kawalerze, ale nie potrafi zrezygnować z luksusowego życia, więc porzuca prawdziwą miłość na rzecz bycia utrzymanką bogacza. 

W rolach głównych: Lisette Oropesa jako Manon, Michael Fabiano jako kawaler des Grieux, Carlo Bosi jako Guillot de Morfontaine, Artur Ruciński jako Lescaut, Brett Polegato jako de Brétigny, Kwangchul Youn jako hrabia des Grieux.

Opery wykonywane są w języku oryginału. Transmisje odbywają się z napisami w języku  polskim.

Bilety w dniu transmisji – 40 zł w kasie NDK, pół godziny przed transmisją. Początek o 18.55.

Otyń

Poezja i blues pod nieoficjalną nazwą

Dziś (26.10) coś dla fanów muzyki poetyckiej, bluesa i nie tylko. W murach Gminnego Centrum Kultury w Otyniu wystąpi nasz rodzimy zespół o nieoficjalnej jeszcze nazwie „Cafe Buja Morelu”. W skład zespołu wchodzą: Bogusia Lewalska – wokal, Andrzej Zawadzki – gitara, teksty i muzyka, Andrzej Pondel – gitara basowa i wokal, oraz gościnnie: Sylwia Kamzelska – wiolonczela, Igor Gąsior – trąbka i Tadeusz Szechowski – harmonijka.

Usłyszymy utwory poetyckie autorstwa Andrzeja Zawadzkiego oraz interpretacje tematyczne kilku przebojów podobnego gatunku.

Start o godzinie 19.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Nowa Sól

Taniec i przekraczanie granic

„Lorem Ipsum” – określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma.

Taki też tytuł nosi spektakl teatru tańca dla młodzieży i dorosłych w ramach programu Teatr Polska 2019.

To autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Kiedy? 3 listopada (niedziela) o 19.00. Czas trwania: 60 min. W Nowosolskim Domu Kultury do odbioru dostępne są bezpłatne wejściówki.

15 minut przed spektaklem artyści zapraszają na rozmowę z widzami na temat teatru tańca.

Zielona Góra

Sokół i Peja dla Łukasza

Koncert w Lubuskim Teatrze to kolejna już impreza spod znaku hip-hopu, która została zorganizowana dla Łukasza Karasia z Nowej Soli, ratownika medycznego, który od lat zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

– Na to wydarzenie przygotowana została specjalna oprawa świetlna, a Rycha przyjmiemy w towarzystwie RPS Bandu z muzyką na żywo! – zachęcają organizatorzy.

Warto dodać, że w poprzednich latach dla Łukasza rapował m.in. O.S.T.R. i Paluch.

Bilety kosztują od 49 zł do 69 zł. Link pod którym można je kupić oraz szczegóły imprezy można znaleźć na stronie koncert2019.wspieramylukasza.pl.

Koncert odbędzie się 11 listopada o godzinie 20.00.

Napisz komentarz »