REKLAMA

Sport

„Groniu” na drodze Stelmetu

Opublikowano 26 października 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Zielonogórzanie wysoko przegrali z gigantem z Moskwy i w niedzielę (27.10) wracają na polskie parkiety. Naprzeciwko Stelmetu stanie trener Artur Gronek i jego Enea Astoria Bydgoszcz.

Najlepszy zespół Starego Kontynentu dał popis basketu w hali CRS. Rosjanie z CSKA efektownie i wysoko pokonali Stelmet 104:64. Wynik mógł być znacznie niższy, ale nasi stanęli w ostatniej kwarcie i przegrali ją aż 15:36.

Teraz Stelmet uda się na teren beniaminka ekstraklasy. Ciekawie zbudowany zespół ostatnio był bliski pokonania Anwilu Włocławek. Uległ 103:106, ale pozostawił po sobie świetne wrażenie. W meczu ze Stelmetem zabraknie Michała Chylińskiego, który nabawił się kontuzji po starciu z Legią. Dobrze z polską ligą przywitał się Kris Clyburn (brat Williama, grającego w CSKA Moskwa). Amerykanin rzuca średnio 15 pkt/mecz. Nasi muszą uważać również na środkowego Adama Kempa, czy rozgrywającego A.J.Waltona. Mecz w Bydgoszczy rozpocznie się o 18:00.

Początkowo Stelmet miał zagrać 2 listopada z Parmą Perm, a dzień później z Anwilem Włocławek. Spotkanie z rosyjską ekipą odbędzie się we wtorek (05.11) o 18:00, a mistrz Polski zjawi się w Zielonej Górze dwa dni wcześniej (03.11). Hitowe spotkanie Energa Basket Ligi rozpocznie się o 17:30, a transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Napisz komentarz »