REKLAMA

Sport

Trzy razy u siebie

Opublikowano 02 listopada 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Listopad rozpocznie się mocnym akcentem. Zieloną Górę odwiedzi mistrz Polski – Anwil Włocławek. Stelmet rozegra trzy mecze z rzędu przed własną publicznością. Emocji na pewno nie zabraknie!

Anwil Włocławek (niedziela, 3 listopada, godzina 17:30), Parma Perm (wtorek, 5 listopada,  godzina 18:00), HydroTruck Radom (sobota, 9 listopada, godzina 17:30) – tak wygląda rozpiska najbliższych domowych spotkań zielonogórskiej drużyny. Na początek czeka nas prawdziwa koszykarska uczta. Podopieczni trenera Zana Tabaka zmierzą się z Anwilem Włocławek. Mistrz kraju zbudował prawdziwy dream team, jak na polskie warunki, ale od początku sezonu spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Dwukrotnie wysoko przegrał w Lidze Mistrzów (76:89 z niemiecką Rastą Vechta oraz 78:110 z hiszpańskim San Pablo Burgos). W ekstraklasie Anwilowi idzie nieco lepiej, ale czara goryczy przelała się po domowej wpadce z Treflem Sopot – 84:86. Włocławianie są mocno krytykowani przez swoich kibiców i obserwatorów basketu. Gwiazdy z NBA (Tony Wroten oraz Ricky Ledo) grają indywidualnie i nie kreują pozycji kolegom z drużyny. Rola Krzysztofa Sulimy, Jakuba Karolaka czy Milana Milovanovića została mocno zmarginalizowana. O sile Anwilu mają decydować obcokrajowcy i trener Igor Milicić zazwyczaj decyduje się na zestawienie pierwszej piątki z graczy bez polskiego paszportu. Pewne jest to, że Anwil przyjedzie do Zielonej Góry mocno zmotywowany i będzie chciał udowodnić, że jego dyspozycja nie jest taka zła, jak wskazują wyniki.

Ciekawie będzie również w spotkaniu z rosyjską Parmą Perm. W poprzednim sezonie nasz kolejny rywal, podobnie jak Stelmet, należał do grona outsiderów. Teraz Parma legitymuje się takim samym bilansem jak zielonogórzanie (1:3), ale w ostatnim spotkaniu zdołała pokonać u siebie silny Kalev Tallin 85:74. Najlepszym strzelcem Parmy w lidze VTB jest Amerykanin Arnett Moultrie, rzucający średnio 20.3 pkt/mecz. Świetnie od początku sezonu radzi sobie też rozgrywający Maxim Grigoryev, który zdobywa średnio 15.3 pkt/mecz.

Bilety na wszystkie spotkania Stelmetu Enei można nabywać na portalu www.abilet.pl.

Napisz komentarz »