REKLAMA

Sport

Arka odjeżdża rywalom

Opublikowano 02 listopada 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Nowosolanie mają za sobą chyba najtrudniejszy wyjazd w tym sezonie. Przywieźli trzy punkty z Górzyna i już o cztery oczka wyprzedzają Promień i Odrę Nietków.

LZS Kado Górzyn – Arka Nowa Sól 1:2 (0:1).

Bramki: Galik (88) – Zawojek 2 (2,83).

Kado: R.Dąbrowski – Mróz żk, Semczyszyn, Prokopowicz, Błądek, Galik, Dyderski, A.Dąbrowski, Lewandowski (od 65.min Tymczy), Poprawski, Nowak.

Arka: Al.Stankiewicz – Dykta żk, Kubiak żk, Walter, Wilczyński, Ajryś, Bajorski żk żk czk, Rozynek, Pojnar żk (od 87.min Matysik), Nazar (od 70.min Ad.Stankiewicz), Zawojek żk.

Podopieczni trenera Mieczysława Sobczaka mocno obawiali się wyjazdu do Górzyna. Prawie wszystkie drużyny grające na terenie beniaminka zwracają uwagę na specyficzne i wąskie boisko, do którego trudno się przystosować. Własny stadion jest ogromnym atutem gospodarzy. W tym sezonie dotychczas zapunktowała tam tylko Alfa.

Mecz rozpoczął się dla Arki idealnie. Już w drugiej minucie Patryk Zawojek pokonał Radosława Dąbrowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasi mieli jeszcze dobre sytuacje Dariusza Nazara i Zawojka, ale kolejny świetny mecz rozgrywał bramkarz z Górzyna. Gospodarze też się odgryzali, jednak Alan Stankiewicz nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron Kado znacznie mocniej ruszyło do ataku. Kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką nowosolan, ale w końcówce to nasi podwyższyli na 2:0. Miejscowi zdołali strzelić gola kontaktowego, ale na szczęście, Arka nie pozwoliła im na nic więcej i przywiozła z Górzyna bezcenne trzy punkty. Zwycięstwo okazało się podwójnie ważne, bo Promień przegrał w Bytomiu i tym samym nowosolanie mają już cztery punkty przewagi nad goniącą dwójką. Do zakończenia rundy pozostały już tylko dwie kolejki. Nasi zagrają u siebie z Budowlanymi, a na koniec czeka ich trudny sprawdzian w Nietkowie.

Napisz komentarz »