Wstydu nie ma, punktów też

Opublikowano 02 listopada 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Nowosolanie dzielnie walczyli z liderem drugiej ligi, ale mecz przegrali. To już piąta porażka w sezonie. Następne spotkanie nasi rozegrają dopiero 9 listopada w Legnicy.

UKS Trójka Nowa Sól – SPR Szczypiorniak Gorzyce 23:30 (12:14).

Trójka: Rapiejko, Ceglarz, G.Lisiewicz – Hajnysz 7, Kowalski 5, Wysocki 3, Florczak i Biazik po 2, Orliński, Jaskółka, S.Lisiewicz i Krempa po 1 oraz Bortnowski, Paszkiewicz, Stokowski i Ostrowski.

Szczypiorniak: Cieślak, Pankros – Jedwabny 10, Olszyna 8, P.Dutkiewicz 7, Adamczak i Przyszlak po 2, K.Dutkiewicz 1 oraz Łukaszewski, Jaruzel i Bartczak.

Drużyna z maleńkich Gorczyc Wielkich nie przestaje zaskakiwać. Beniaminek wciąż nie zaznał goryczy porażki. Historia Szczypiorniaka jest bardzo ciekawa. Klub założyli bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie. Wcześniej grali w pierwszoligowych zespołach i postanowili zbudować ośrodek szczypiorniaka w 2,5 tysięcznym miasteczku. Namówili do gry kilku byłych zawodników pierwszoligowej Ostrovii Ostrów Wlkp. i po roku gry w trzeciej lidze awansowali do drugiej. Tu odnieśli siedem zwycięstw. Ostatnie w Nowej Soli…

Trójka zaczęła nieźle i nie pozwoliła gościom odjechać. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a lider prowadził maksymalnie trzema bramkami. Druga część meczu zaczęła się dla gospodarzy jeszcze lepiej. W 34.minucie podopieczni trenera Bronisława Malego pierwszy raz prowadzili. Po bramce Kamila Kowalskiego zrobiło się 15:14. Niestety okres dobrej gry UKS-u potrwał tylko kilka minut. Przyjezdni szybko opanowali sytuację i zaczęli regularnie trafiać. Nowosolanie prowadzili 18:16, ale przez kolejnych 19 minut rzucili tylko trzy bramki, a goście odpowiedzieli aż 14. Nasi nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę ekipy z Wielkopolski i znów musieli obejść się smakiem.

Kolejne ligowe starcie odbędzie się za tydzień. W sobotę (09.11) Trójka zagra na wyjeździe z Dziewiątką Legnica.

Pozostałe wyniki 7.kolejki: TS Zew Świebodzin – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 29:27, MKS Tęcza Folplast Kościan – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 28:23, SKS Orlik Brzeg – MKS Żagiew Dzierżoniów 30:34, ŚKPR Świdnica – SPR Oleśnica 34:26, Moto-Jelcz Oława – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:36.

1.Szczypiorniak 7 21 223:180

2.Żagiew 7 18 203:164

3.ŚKPR 6 15 183:156

4.GOKiS 7 15 194:155

5.Sparta 6 12 175:156

6.Orlik 6 12 179:172

7.Tęcza 6 9 166:150

8.Dziewiątka 6 9 158:154