REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Uczniowie posadzili 150 drzew

Opublikowano 09 listopada 2019, autor: Michał Szczęch

W Nowym Miasteczku wyrosną nowe świerki i lipy.

Tysiąc drzewek na minutę – akcję pod takim hasłem prowadzi nadleśnictwo z Nowej Soli. I w ramach tej akcji w Nowym Miasteczku, w okolicach oczyszczalni ścieków i cmentarza, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 posadzili w czwartek sto świerków i pięćdziesiąt lip.

Anna Pruska, uczennica pierwszej klasy o profilu wojskowym, sadziła drzewa pierwszy raz w życiu. – Super sprawa – ciszyła się.

– Jak człowiek daje coś dla środowiska, to lepiej się czuje – przyznał Bartek Jończak, też uczeń.

– Za kilka lat przyjadę w to samo miejsce, żeby zobaczyć, jak wyrosło moje drzewo – zadeklarował Szymon Walczyk, który chce zostać żołnierzem..

Uczniom towarzyszyła burmistrz Danuta Wojtasik. – Niedaleko rośnie las, który pomagałam sadzić jako uczennica – opowiadała. – Jak przechodzą obok tego lasu, na przykład w czasie polowań, to wspomnienia wracają.

Czwartkowa akcja nie była pierwszą tego typu, zorganizowaną w Nowym Miasteczku. W zeszłym roku dzieci z podstawówki posadziły sto drzew z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

– Chodzi nam nie tylko o sadzenie drzew, ale też o edukację ekologiczną i przyrodniczą – zauważyła w czwartek Katarzyna Łukowska z nadleśnictwa w Nowej Soli. Każdemu uczestnikowi wręczyła kosteczki z torfem i nasionkami sosny, tak zwaną ekologiczną doniczkę. I zaprosiła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wielkim sadzeniu drzew, które odbędzie się 16 listopada o godzinie 10 pod Nową Solą. Zaproszenie K. Łukowska kieruje też do wszystkich Czytelników Regionalnej. Dokładne miejsce zbiórki dla wszystkich, którzy chcą sadzić drzewa, nadleśnictwo poda wkrótce na swoim profilu na Facebooku.

Napisz komentarz »