REKLAMA

Sport

Falubaz 2020!

Opublikowano 23 listopada 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Znamy już skład zielonogórskiej drużyny na sezon 2020. Zamknął go młody Duńczyk Jonas Jeppesen.

Stelmet Falubaz długo rozmawiał z Robertem Lambertem, ale Brytyjczyk wybrał pewne miejsce w składzie, które otrzymał w Rybniku. Ostatecznie nasi postawili na perspektywicznego Duńczyka.

Jonas Jeppesen to 21-letni zawodnik. W minionym sezonie zdobywał punkty dla drugoligowej Polonii Piła, duńskiego Esbjerg Vikings, niemieckiego WMV White Tigers oraz szwedzkiej drużyny Team Smaeland. Jonas szerszej publiczności zaprezentował się najlepiej w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W nich Duńczyk zakończył zmagania na ósmym miejscu. Sezon 2019 podsumował zwycięstwem w międzynarodowym turnieju w Olching, gdzie uplasował się, m.in. przed Robertem Lambertem.

– Cieszę się, że dołączam do takiej drużyny jak Stelmet Falubaz. Wiążę z tym kontraktem duże oczekiwania. To mój pierwszy klub w PGE Ekstralidze. Jestem świadomy, że to najwyższy poziom sportowy w żużlu, ale chcę podjąć to wyzwanie. W Zielonej Górze pojadę w jednym zespole z Piotrem Protasiewiczem, który jest legendą mojego szwedzkiego klubu Indianerny Kumla – powiedział Jeppesen.

Napisz komentarz »