Wciąż niepokonani

Opublikowano 23 listopada 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Nasi koszykarze wygrali szósty mecz z rzędu w polskiej lidze. Wygrali też ważne spotkanie w rozgrywkach VTB. Gra Stelmetu może się podobać.

Mecz z Niżnym Nowogrodem zaczął się dla naszych dobrze, ale w trzeciej kwarcie Rosjanie prowadzili już 67:55. Podopieczni Žana Tabaka nie poddali się i w najważniejszych momentach spotkania przełamali rywala. Stopniowo odrabiali straty i głównie dzięki rewelacyjnej postawie Ludviga Hakansona (15 punktów w czwartej kwarcie) wywalczyli trzecie zwycięstwo w VTB. Nasi z bilansem 3:3 zajmują obecnie szóste miejsce w lidze. W poniedziałek (25.11) czeka ich bardzo trudne zadanie. Zagrają na wyjeździe z silnym Lokomotivem Kubań Krasnodar. Mecz rozpocznie się o 17:30 i będzie transmitowany na Eurosporcie 2.

W polskiej ekstraklasie powoli tradycją staje się, że zielonogórzanie przekraczają „setkę” w swojej hali. Tak było w meczach z Legią, Anwilem i HydroTruckiem. King Szczecin chciał wyżej zawiesić poprzeczkę, ale potrafił to zrobić tylko na początku pierwszej kwarty. Później rozpoczął się odjazd Stelmetu. Znów oglądaliśmy efektowny i bardzo skuteczny basket. Kolejny mecz w Energa Basket Lidze odbędzie się w czwartek (28.11). Do Zielonej Góry przyjedzie Arka Gdynia. Spotkanie zacznie się o 17:30 i będzie transmitowane na Polsacie Sport. Bilety można nabywać na portalu www.abilet.pl.