REKLAMA

Wasze sprawy

Nauczycielka zakleiła dziecku usta

Opublikowano 23 listopada 2019, autor: Michał Szczęch

Nauczycielka z podstawówki w Nowym Miasteczku, w trakcie lekcji, zakleiła usta pierwszoklasiście. Sprawę zbada kuratorium, a miasto huczy od plotek.

– To miała być tylko forma zabawy – mówi nauczycielka. – Jeden chłopiec hałasował, więc na chwilę nakleiłam na jego usta kawałek plasterka, dosłownie na dwie sekundy. Owszem, zaśmialiśmy się wszyscy. Ale nie widziałam, żeby chłopiec jakoś źle to odebrał, ani na tej konkretnej lekcji, ani na kolejnych. O 22.20 dostałam SMS, z pytaniem od rodziców, co się wydarzyło na lekcji. Okazało się, że chłopiec zaczął to bardzo przeżywać, nie mógł zasnąć, płakał. Dopiero wtedy włączyła mi się czerwona lampka, że użyłam zakazanego przedmiotu, że dziecko mogło poczuć się z tym źle. Ale ja naprawdę nie miałam złych intencji. Nie chciałam wyrządzić dziecku ani przykrości, ani krzywdy. Przeprosiłam chłopca i jego rodziców.

Sprawę zbada kuratorium

Jacek Zawiślak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, potwierdza, że toczy się postępowanie wyjaśniające. Sprawę zgłosiła w szkole matka chłopca. Do niedawna w sprawie mógłby rozstrzygać właśnie dyrektor. Mógłby na przykład upomnieć nauczycielkę naganą. Zgodnie z nowymi przepisami, związanymi z naruszeniem nietykalności ucznia, które weszły w życie 1 września, dyrektor musiał powiadomić o sprawie komisję dyscyplinarną. I tak też zrobił. Zatem o losie nauczycielki zadecyduje kuratorium.

„Czuję się z tym źle”

W szkole odbyło się zebranie. Nauczycielka przedstawiła rodzicom swoją wersję zdarzeń. Ma nadzieję, że nadal będzie mogła uczyć w podstawówce w Nowym Miasteczku. Powtarza, że nie chciała dziecku wyrządzić krzywdy, że to był głupi błąd.

Została przyjęta do pracy pierwszego września, z bardzo dobrymi referencjami.

– Tak się cieszyłam, że wreszcie spełniam marzenie.  Praca z dziećmi jest moją pasją, zawsze miałam z nimi dobry kontakt.  A teraz popełniłam nieświadomie błąd, którego bardzo żałuję. Czuję się z tym bardzo źle. Niestety czasu cofnąć się nie da.

Napisz komentarz »