REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Żebyście się nie zasiedzieli

Opublikowano 30 listopada 2019, autor: Patryk Świtek

Kożuchów ma nowy komisariat policji. Kosztował ponad 6 milionów. – Piękny, ale brakuje dyżurki – zauważyli emerytowani policjanci.

Uroczyste otwarcie zorganizowano w środę (27.11.). Do Kożuchowa przyjechał nadinsp. Dariusz Augustyniak, zastępca Komendanta Głównego Policji.

– Tylko żebyście się nie zasiedzieli w tym pięknym komisariacie i nie zapomnieli, że trzeba wyjść w teren – mówił do funkcjonariuszy.

Ewa Rotarska, komendantka policji w Kożuchowie, dostała od niego symboliczny klucz do komisariatu. Helena Michalak, szefowa lubuskiej policji podarowała prawdziwe kluczyki do nowego radiowozu.

– Proszę go pilnować – powiedziała i dodała, że w komisariacie czuć kobiecą rękę.

E. Rotarska przyznaje, że kilka razy zmieniała projekt. Przenosiła pomieszczenia. Wybrała też wszystkie meble.

– Jak weszłam do swojego gabinetu i zobaczyłam, ciemną wykładzinę, to od razu powiedziałam, że chcę jasne meble. W starym miałam bordowe – przyznaje.

W komisariacie pracuje 27 policjantów. Od dwóch tygodni są już w nowym budynku.

– Stary to grożąca zawaleniem rudera. Przeciekał dach, a jak się napaliło w piecu, to dymem śmierdziało w całym budynku. Wstyd tam było przestępców przesłuchiwać – mówią policjanci.

Na uroczystość przyszli Henryk Getz i Ryszard Hałasa, emerytowani funkcjonariusze.

– W starym komisariacie pracowałem 30 lat. Siedzieliśmy w 4-5 w pokojach. Nie było szatni. Człowiek w mundurze jechał do pracy. Przeżyłem szok, jak zobaczyłem, jakie tu mają warunki. Aż się chce wrócić do policji – mówi H. Getz.

– Jest tylko jeden mankament – dodaje R. Hałasa. – Nie ma dyżurki. Takie miasto jak Kożuchów powinno ją mieć.

Komisariat kosztował 6,2 mln zł. Żeby przekonać komendę główną do budowy gmina oddała swoja działkę za darmo.

Napisz komentarz »