REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wiertarki i inne cacka dla szpitala

Opublikowano 07 grudnia 2019, autor: oprac. msz

Dzięki prezentom, jakie dostał szpital wojewódzki, usterki naprawiane będą sprawniej.

W tak dużym szpitalu, jak ten w Zielonej Górze, trzeba interweniować nawet przy trzydziestu usterkach dziennie! Od początku tego roku tak zwanych drobnych prac zleconych konserwatorom, wymagających użycia elektronarzędzi, było blisko osiem tysięcy! Konserwatorów jest dwudziestu siedmiu. Nie trudno więc wyobrazić sobie radość w szpitalu, która zapanowała, gdy firma expando, zupełnie za darmo, podarowała placówce mnóstwo elektronarzędzi. W ciężarówce przyjechały m.in. wiertarki, szlifierki, pilarki, wkrętarki, elektryczne nożyce do blachy, klucze i gwintownice.

– Celem naszej firmy jest prowadzenie nie tylko działalności biznesowej, ale również tej o charakterze społecznym – powiedział Piotr Galant z firmy expando. – Ponieważ związaliśmy się z regionem lubuskim, a główną siedzibę firmy mamy w Zielonej Górze, postanowiliśmy regularnie pomagać zielonogórskiemu szpitalowi.

– Dzięki tym narzędziom pracownicy działu eksploatacji będą mogli lepiej wykonywać swą pracę, ważną zarówno dla pacjentów, jak i personelu ? przyznał Marek Działoszyński, prezes szpitala.

– To dla nas bardzo duże usprawnienie, ze względu na stary już park maszynowy, który jest w naszym posiadaniu – nie ukrywał Paweł Niedźwiedzki, kierownik działu eksploatacji w szpitalu. – Te narzędzia umożliwią wykonywanie wielu drobnych prac, których jest bardzo dużo. A bez odpowiednich narzędzi nie jesteśmy w stanie pracować. Oprócz wiertarek, czy szlifierek jest tu na przykład zamrażarka do rur, dzięki której możemy naprawiać instalacje centralnego ogrzewania bez spuszczania wody z całego obiektu.

To już trzecie wsparcie szpitala ze strony expondo. Pod koniec 2018 r. do Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej trafiły stoły terapeutyczne, a także modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry. Już wtedy firma zapowiedziała dalsze wspieranie szpitala i w kwietniu 2019 r. lecznica otrzymała najwyższej klasy narzędzia chirurgiczne na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego.

Napisz komentarz »