REKLAMA

Sport

Trudny grudzień

Opublikowano 07 grudnia 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Zielonogórzanie rozegrają w grudniu jeszcze siedem spotkań. Aż cztery z nich odbędą się w hali CRS. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę (15.12). Rywalem Tsmoki Mińsk.

Grudniowy maraton rozpoczął się starciem z Polpharmą Starogard Gdański. Zielonogórzanie aktualnie są wiceliderem Energa Basket Ligi. Przed nimi znajduje się tylko Polski Cukier Toruń. W lidze VTB Stelmet obecnie jest dziewiąty z bilansem trzech zwycięstw i czterech porażek. Najbliższe tygodnie przyniosą bardzo ważne starcia, szczególnie ze Tsmokami i Astaną. Ekipa trenera Emila Rajkovicia sąsiaduje ze Stelmetem w tabeli i bezpośredni mecz może mieć kluczowe znaczenie na koniec sezonu.

Do zespołu dołączył 24-letni podkoszowy Mikołaj Witliński. Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu. Ostatnio Witliński występował na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy w drużynie Melilla Baloncesto. Tam nie do końca mu się powiodło. Trener Zan Tabak chciał mieć tego koszykarza w swojej ekipie. Pracował z nim podczas dwóch campów, które odbywały się w Hiszpanii. Chorwacki szkoleniowiec już wielokrotnie pokazał, że może wykrzesać wiele z każdego zawodnika. Z taką nadzieją do Zielonej Góry trafił Witliński. Kilka lat temu mówiono o nim jako wielkim talencie, regularnie grywał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Później jego kariera nieco wyhamowała, a ponowny powrót do Polski ma sprawić, że wciąż młody zawodnik w końcu pokaże pełnię swoich umiejętności.

Grudniowy kalendarz gier Stelmetu:

7 grudnia (wyjazd) – Uniks Kazań (VTB), godzina 18:00

11 grudnia (wyjazd) – Spójnia Stargard Szczeciński (PLK), godzina 19:00

15 grudnia (dom) – Tsmoki Mińsk (VTB), godzina 18:00

18 grudnia (dom) – Trefl Sopot (PLK), godzina 20:15

22 grudnia (dom) – Astana (VTB), godzina 19:30

28 grudnia (dom) – Lokomotiv Kubań Krasnodar (VTB), godzina 18:00

30 grudnia (wyjazd) – GTK Gliwice (PLK)

Napisz komentarz »