REKLAMA

Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 07 grudnia 2019, autor: FP

Zielona Góra

Świąteczny piknik

Nie masz planów na sobotę? Wpadnij dziś (7 grudnia) do Domu Harcerza w Zielonej Górze (ul. Kupiecka 52). Tam od 10.00 do 15.00 trwać będą warsztaty wypieku rogalików, wykonywania ozdób świątecznych, kartek oraz drewnianych magnesów.

Przyjdź, poznaj lokalnie działające organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne. Zobacz, ile dobrego robią na rzecz społeczności lokalnej. Na miejscu będzie św. Mikołaj, śnieżynki i bałwanek Olaf.

Wydarzenie organizowane jest przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Zielona Góra

Końcówka niemieckiego kina

Kto w tygodniu nie miał czasu, może nadrobić zaległości w weekend. Do niedzieli (8 grudnia) potrwa jeszcze Tydzień Filmu Niemieckiego. To wyjątkowe wydarzenie poświęcone kinematografii naszego zachodniego sąsiada. Wędrujący po Polsce przegląd to szansa na przyjrzenie się pełnemu spektrum tamtejszej sceny filmowej – bez pominięć ze względu na rodowód, gatunek czy komercyjny charakter.

W zielonogórskim Kinie Newa (ul. Kazimierza Wielkiego) zobaczymy jeszcze: sobota (7 grudnia), godz. 18:00, „Lotte w Bauhausie”, reż. Gregor Schnitzler; niedziela (8 grudnia), godz. 18.00, „Die Toten Hosen w trasie”, reż. Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale.

Filmy zostaną zaprezentowane w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Kożuchów

Jarmark w Zamku

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę, ale na Jarmark Bożonarodzeniowy można wpaść już teraz. W sobotę (7 grudnia), od 10.00 do 18.00, w kożuchowskim Zamku czekać będzie moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Przed nami warsztaty plecionkarskie, podczas których będzie można wykonać świąteczne ozdoby – wiklinowe choinki, wianki oraz kule podwieszane. Ponadto, warsztaty robienia kartek świątecznych, w które zaangażuje się również kożuchowski Dom Pomocy Społecznej. Wielbicielom słodkości organizatorzy dedykują warsztaty ozdabiania pierników. Poza tym będą też kramy z bożonarodzeniowymi ozdobami. Być może uda się tam komuś znaleźć idealny prezent dla swoich bliskich? Gości w świąteczny klimat wprowadzą artystyczne występy. Podczas Jarmarku obecne będzie też Stowarzyszenie Vitium.

Zielona Góra

Szyba w Fabryce

Pamiętacie lata 90.? Niepowtarzalny klimat tamtej dekady, to hasło przewodnie wybitnych muzyków tworzących zespół Szyba. Jeśli tęsknicie za tamtymi klimatami, to nie może zabraknąć was na ich pierwszym koncercie w Fabryce! Będzie się działo i będzie impreza, jak za dawnych dobrych czasów! Podczas tego wieczoru usłyszymy covery wszystkich muzycznych ikon lat 90., jak Soundgarden, Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers, Alice in Chaince i wiele innych. Zespół zagra w składzie: Katarzyna Pusowska, Michał Przybylak, Wojciech Bagiński i Sławomir Zaleski. Bilety do nabycia w dniu imprezy w cenie 20 zł. Rezerwacje stolików pod numerem 537 200 681.

Otyń

W nocy i we mgle

To tytuł wystawy Adama Szewczykowskiego, znanego i cenionego nowosolskiego fotografika, którą będziemy mogli zobaczyć już w niedzielę (8 grudnia) o 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu.

To druga w tym roku wystawa Szewczykowskiego. Pierwszą mogliśmy obejrzeć od lutego do lipca w Bibliotece Publicznej w Nowej Soli. Były to fotografie retrospektywne wybrane z całej twórczości autora. Fotografie, które zobaczymy 8 grudnia to już nowy zestaw. Będą to prace analogowe w większości wywoływane na archiwalnych starych papierach w szlachetnej technice lithu. Pokazują to, co Adam Szewczykowski najbardziej lubi, czyli mroczne zakątki swojego miasta. Zapomniane przez wszystkich, a według niego najpiękniejsze. Fotografie ciche w swym wyrazie, wytonowane, nieraz tylko z zarysowanymi postaciami, jakby chyłkiem przemykającymi się przez uliczki.

Występ uświetni występ uczniów Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli.

Napisz komentarz »