REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Pierwsze serce w województwie

Opublikowano 14 grudnia 2019, autor: msz

W Nowym Miasteczku, na placu przy szkole podstawowej, stanął pojemnik, do którego każdy może wrzucić nakrętki. Cel jest szczytny, bo m.in. charytatywny. Nakrętki zbierane są na przykład na nowe wózki dla osób z niepełnosprawnościami, na rehabilitację, na terapie dla dzieci z autyzmem. Ale akcji przyświeca też cel ekologiczny, bo chodzi o naukę dzieci i młodzieży, by selektywnie zbierać odpady.

To pierwszy tego typu pojemnik w województwie. Ma kształt serca. – Pomysł zapożyczyliśmy od Bułgarów ? mówi burmistrz Danuta Wojtasik. – Na informację natknęliśmy się w internecie. Dzięki staraniom Iwony Augustyniak, zatrudnionej w urzędzie miasta na stanowisku do spraw promocji, dotarliśmy do producenta takich pojemników. Postawiliśmy przy szkole, bo właśnie od dzieci i młodzieży należy zaczynać edukację, w tym wypadku w kwestiach charytatywnych i ekologicznych.

Szkoła w Nowym Miasteczku wcześniej gromadziła nakrętki w bibliotece. Zbiórki odbywały się dla dzieci z okolic. Teraz jest szansa, że tych nakrętek będzie jeszcze więcej.

Napisz komentarz »