REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Przygotowali 324 kartony darów!

Opublikowano 14 grudnia 2019, autor: oprac. msz

Po raz trzeci z rzędu w Kożuchowie odbył się Finał Szlachetnej Paczki.

– W tym roku byliśmy niestety jedynym rejonem w powiecie nowosolskim, który podjął się ostatecznie tej szczytnej idei ? zauważa Marcin Jelinek, koordynator. – Rodziny za pośrednictwem naszych wolontariuszy otrzymywały paczki przygotowane przez darczyńców. Były również sytuacje w których darczyńcy sami w naszym towarzystwie odwiedzali rodziny. Był to bardzo intensywny weekend dla wszystkich zaangażowanych osób ? opowiada.

Finał był rekordowy

– Na nasz magazyn w Kożuchowie trafiły 324 kartony darów, przygotowane przez ponad sześćset osób, które zadeklarowały ich wartość łączną na kwotę ponad 50 tysięcy złotych ? kontynuuje M. Jelinek.

Darczyńcami byli m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie, którzy złożyli największą paczkę. Składała się z aż 58 kartonów wypełnionych żywnością, chemią gospodarczą, zabawkami, narzędziami, obuwiem i odzieżą. Przyszły też paczki od wielu indywidualnych osób m.in. z Sulęcina, Zielonej Góry, Nowej Soli, Kożuchowa, Nowego Miasteczka, Siedliska, a nawet z miejscowości pod Poznaniem.

M. Jelinek: – Wszystkim tym osobom należą się wielkie podziękowania. Poza podstawowymi artykułami spożywczymi czy środkami czystości, nasze rodziny otrzymały od darczyńców również węgiel, drewno, meble i sprzęt AGD.

Całej akcji nie było by bez wolontariuszy. Trzeci finał odbył się podobnie jak dwa poprzednie przy pomocy strażaków z OSP w Kożuchowie.; W remizie urządzono weekendowy magazyn. Artur z Kożuchowa pomógł swoim busem dostarczyć większość paczek.

Społecznicy z gminy Kożuchów już zapowiadają, że w przyszłym roku przystąpią do kolejnego finału.

Napisz komentarz »