REKLAMA

Sport

Odra ma trenera

Opublikowano 04 stycznia 2020, autor: Jakub Kłyszejko

Po długich poszukiwaniach klub z Bytomia Odrzańskiego znalazł nowego szkoleniowca. Został nim Andrzej Michalski, który sporo osiągnął z naszymi klubami. W Odrze zostaje Tomasz Skrężyna, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera.

Sylwetki trenera Michalskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Doświadczony trener w przeszłości pracował m.in. w Chrobrym Głogów, Polonii Słubice, Arce Nowa Sól, Zrywie Zielona Góra, Piaście Czerwieńsk, czy Amatorze Bobrowniki. Z ostatnim klubem osiągał wynik ponad stan i plasował się w ścisłej czołówce ligi. W środowisku piłkarskim trener Michalski ma bardzo dobrą opinię. Rozmowy z Odrą przebiegły bardzo szybko, a szkoleniowiec błyskawicznie przekonał do siebie prezesów.

– Wydaje mi się, że był to najlepszy dostępny kandydat dla Odry – argumentował wiceprezes Piotr Michalewicz. – Pan Andrzej jest konkretnym facetem, a przede wszystkim bardzo doświadczonym trenerem. Tym nas ujął. Nie ukrywam, że w tym momencie jest to świetny wybór, bo przy zespole zostaje również Tomek Skrężyna. Pan Andrzej od początku podkreślał, że jego warunkiem jest posiadanie asystenta. Też uważam to za słuszne. Trener optował za tym, aby pracował z nim Tomek Skrężyna. Rozstaliśmy się z nim, ale chcieliśmy, żeby pozostał w klubie. Wtedy Tomek miał różne zdanie na ten temat, ale udało nam się go przekonać. Przy tak doświadczonym trenerze, też on stanie się lepszym w tym, co robi. Tomek pewnie w przyszłości zasiądzie za sterami bytomskiej „Oderki”. Z każdego punktu widzenia był to najlepszy możliwy wybór dla klubu. Mam nadzieję, że nowy szkoleniowiec naprawi to, co u nas nie funkcjonowało. Rozmowy przebiegły bardzo szybko i sprawnie. Nie było żadnych rozbieżności, z czego również się cieszę. Start przygotowań zbliża się wielkimi krokami i musieliśmy podjąć pewne decyzje – tłumaczył Michalewicz.

Napisz komentarz »