REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 04 stycznia 2020, autor: FP

Nowa Sól

Morsy po raz siódmy

Tradycyjnie już początek stycznia to czas, w którym Koci Staw zapełni się morsami z Nowej Soli, okolic i reszty kraju. Siódma odsłona zlotu już w niedzielę (5 stycznia) od 11.00. O tej godzinie ruszy rejestracja, która potrwa do 12.30. W międzyczasie – to nowość – o 12.00 wystartuje I Drużynowy Morsowy Bieg Sztafetowy o Puchar Starosty Powiatu Nowosolskiego.

W biegu mogą wziąć udział kluby morsowe z danej miejscowości. Drużyna liczyć liczyć sześć osób (trzy kobiety plus trzech mężczyzn) z jednego miasta lub jednej grupy. Warunkiem uczestnictwa w sztafecie jest też bycie morsem i dlatego każdy uczestnik musi wziąć później udział w kąpieli. Każdy uczestnik sztafety ma do obiegnięcia staw w stroju morsowym (ok. 660 m) co daje około 4 km na całą drużynę. Nagrodami są puchary za pierwsze trzy miejsca. Zostaną one wręczone zaraz po biegu przez starostę Iwonę Brzozowską. Medale w kolorze złotym, srebrnym. i brązowym oraz dyplomy ufundowane zostały przez nowosolskie morsy.

Rozgrzewkę przed morsowaniem zaplanowano na 12.45, a samą kąpiel na 13.00.

Jak zapowiadają organizatorzy, po wyjściu z wody na wszystkich czekać będzie gorący posiłek: – Pyszny żurek lub pomidorowa plus kiełbaska. Gorąca herbata do ostatniej kropli. Koszty organizacyjne to 10 zł od osoby.

Zbiórka – jak zwykle – w Parku Krasnala pod wiatą.

Nowa Sól

Stand Up City

Podczas czwartego wieczoru trzeciego sezonu, przed nowosolską publicznością zaprezentują się Bartek Zalewski i Jasiek Borkowski.

Bartosz Zalewski – urodzony we Wrocławiu komik, zamieszkały tam do czasu kiedy już tam nie mieszkał. Założył Wrocławski Stand-up, wstąpił do Stand-up Polska, występował w telewizji, był, jadł, pił, sapał, używał czasowników. Sam umieszcza się w pierwszej 20 polskich komików, oczywiście na pierwszym miejscu, bo na co komu skromność.

Jasiek Borkowski – Zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych polskich komików, absolutnie nie do podrobienia. Ma za sobą występy telewizyjne, roastowe i setki imprez, podczas których przedstawia widzów na własne postrzeganie świata. Nieśpieszny styl, głębokie rozważania przeplatane szczerym realizmem i wymuszony luz (bardzo nerwowy człowiek), który przebija sympatyczną melancholią.

Gospodarzem Wieczoru będzie Alex Niebrzegowski.

Gdzie, kiedy i za ile? Nowosolski Dom Kultury, 10 stycznia (piątek), godzina 20.00. Bilety po 30 zł w przedsprzedaży, 35 w dniu imprezy. Do nabycia pod linkiem: ticketos.pl/event/2923.

Impreza dla osób dorosłych. Całkowity zakaz nagrywania i streamowania. Osoby uporczywie przeszkadzające zostaną wyproszone z imprezy bez możliwości ubiegania się o zwrot należności za bilety.

Zielona Góra

Czym są Brązowe Karły?

Na to pytanie odpowie dr Bartosz Gauza, podczas pierwszego w tym roku spotkania w ramach Czwartkowych Spotkań z Nauką w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Brązowe Karły to szczególne obiekty astrofizyczne. Te dziwne i wciąż słabo poznane ciała niebieskie stanowią istotny łącznik między najmniejszymi gwiazdami a masywnymi planetami. Dr Gauza przedstawi historię ich odkrycia, aktualny stan wiedzy na temat ich niezwykłych właściwości oraz wybrane najciekawsze odkrycia ostatnich lat.

Zapraszamy do zimnego i ciemnego świata Brązowych Karłów, 9 stycznia (czwartek) o godzinie 18.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Napisz komentarz »