REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Wszyscy zdolni

Opublikowano 04 stycznia 2020, autor: Michał Szczęch

W Nowym Miasteczku, z okazji końca roku, podsumowano osiągnięcia młodych i dorosłych mieszkańców gminy. W poniedziałek nagrodzono te najbardziej spektakularne.

W dziedzinie edukacja wyróżniono Anitę Dolatę, nauczycielkę muzyki, plastyki i zajęć artystycznych. A. Dolata uczy w Nowym Miasteczku od 21 lat i niemal od samego początku swojej kariery kształci młodych wokalistów, którzy odnoszą sukcesy na młodzieżowych festiwalach Polski i Europy. W 2019 roku pani Dolata znalazła się w gronie nauczycieli wyróżnionych w konkursie Edukator Roku 2019.

Nadia Przybylska, uczennica piątej klasy podstawówki w Borowie Wielkim, ma ścisły umysł. W poniedziałek odebrała wyróżnienie za osiągnięcia w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.

Laurę Brzuzkę nagrodzono w kategorii muzyka i taniec. Laura chodzi do przedszkola i w roku 2019 wywalczyła brązową nutkę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki i Tańca Majowa Nutka.

Basia Lisowska uczy się w liceum im. Baczyńskiego, a wcześniej chodziła do podstawówki w Nowym Miasteczku. Wyróżniono ją za osiągnięcia w dziedzinie fotografii. W roku 2019 zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. – Kupiliśmy córce rolki, ale nie załapała bakcyla, z deskorolką i z gitarą było podobnie. Wypaliło natomiast z aparatem, córka robi piękne zdjęcia ? mówiła w poniedziałek dumna mama Basi.

W kategorii wokal nikt nie miał wątpliwości, że na wyróżnienie zasługują Joanna Snoch, Zuzanna Barczyszyn i Katarzyna Michałowska, które sięgnęły po laury na wokalnym festiwalu w Pradze.

W kategorii pomoc socjalna wyróżnienia posypały się dla pracownic Ośrodka Pomocy Społecznej. Martę Medyńską-Konik, Annę Turkiewicz i Dorotę Konieczną wyróżniono za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”. M. Medyńska-Konik odebrała też wyróżnienie indywidualne, za konkursowy projekt indywidualny „Rodzina moją siłą”.

Najlepszym społecznikiem roku 2019 w gminie Nowe Miasteczko okrzyknięto Pawła Piętę. Przypomnijmy, że Paweł jest społecznikiem zaangażowanym m. in. w sportową działalność na rzecz dzieci i młodzieży z Borowa Wielkiego. W 2019 roku właśnie za tę działalność Paweł znalazł się w grupie społeczników z całej Polski, którzy otrzymali tytuł Pasjonata Sportowej Polski 2019 roku.

Napisz komentarz »