REKLAMA

Wasze sprawy

Mówią, że jest nowocześnie

Opublikowano 04 stycznia 2020, autor: msz

Dzięki mieszkankom Miłakowa miejscowy kościół w Boże Narodzenie zachwyca nawet przyjezdnych.

– Trzy lata temu rozmawiałam z teściową i doszłyśmy do wniosku, że nasz kościół w Miłakowie w święta Bożego Narodzenia wygląda trochę skromnie, że może warto zacząć go stroić inaczej, nowocześniej ? opowiada Iwona Świercz. Na samym gadaniu się nie skończyło. Panie zakasały rękawy, zaczęły stroić i stroją tak do dziś, przed każdymi świętami. Ludzie podobno są zachwyceni, mówią, że jest nowocześnie i robią zdjęcia.

– W tym roku dziewczyny wystroiły kościół tak pięknie, że koniecznie trzeba te dziewczyny zauważyć i docenić ? zachwala sołtyska Beata Górksa-Rabczewska, która z mężem przygotowała w kościele bożonarodzeniową szopkę.

– Za kokardki i różne ozdoby odpowiadała Irena Świercz, czyli moja teściowa ? kontynuuje Iwona. – Pomagała kuzynka Monika Bereś i koleżanki Justyna i Paulina Marczak. Mój tata Ireneusz Wilemberg, teść Marian Świercz i pan Stanisław Sibilski odpowiadali oczywiście za choinki, które my ustrajałyśmy. Mieszkańcy przynosili różne ozdoby. Zachęcam, żeby za rok też przyłączyli się do strojenia. Jest przy tym sporo śmiechu i zabawy, każdy ma prawo do swojej wizji, do swoich pomysłów. Od jakiegoś czasu obserwuję, że mieszkańcy Miłakowa są coraz lepiej zintegrowani, a takie wspólne strojenie przed Bożym Narodzeniem na pewno tej integracji pomoże.

Napisz komentarz »