REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 11 stycznia 2020, autor: FP

Nowa Sól

Pierwszy bieg „Policz się z cukrzycą”

Nowosolska Grupa Biegowa, Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego oraz Nowosolskie Morsy zapraszają na „Bieg policz się z cukrzycą” organizowany w ramach 28 finału WOŚP, w niedzielę (12 stycznia) na stadionie przy LO.

Biuro zawodów będzie czynne od 12.30. Tam będą wydawane numery startowe. Wpisowego nie będzie, ale będą za to wolontariusze z puszkami. Warto je zapełnić!

Co w planie? Oczywiście wspólna rozgrzewka. Dzieciaki będą mogły pobiec na dystansie 333 metrów (jedno okrążenie), bieg główny to 3 km. – Ale jak nie dasz rady tyle przebiec, to możesz przebiec mniej – ważny w tym dniu jest udział – zachęcają organizatorzy.

Każdy uczestnik może liczyć na medal, ciepły posiłek i coś słodkiego. Będzie też losowanie nagród i kilka niespodzianek. A oprócz tego morsy pokażą jak się morsuje!

Zielona Góra

Kolędowanie w ZOK

Zielonogórski Ośrodek Kultury (ul. Festiwalowa 3) zaprasza już dziś (11 stycznia) o 18.00 na wspólne kolędowanie podczas świątecznego koncertu.

Wystąpią zespoły i soliści z zielonogórskich szkół: SP 18, SP 11, PSP nr 7, ZE 1, ZE nr 5, ZE 6, ZS Ekologicznych oraz zespoły Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Wstęp wolny.

Zielona Góra

Spotkanie z Martą Motyl

Autorka m.in. „Kolekcjonerki” odwiedzi Lubuskie Laboratorium Książki na Jędrzychowie (ul. Makowa 12) już 17 stycznia (piątek), o 17.00. Zresztą, hasło, pod którym odbędzie się spotkanie brzmieć będzie „Kolekcjonerka – (Nie)bezpieczne związki literatury z innymi dziedzinami sztuki”. I taki też będzie temat prelekcji.

Zielona Góra

Lider łysych o rozbiorach

Leszek Mazan, dziennikarz, publicysta, znawca kultury naszych południowych sąsiadów, wielbiciel Krakowa oraz założyciel i lider Polskiej Partii Łysych odwiedzi Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Spotkanie toczyć się będzie wokół jego najnowszej publikacji „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski” zilustrowanej przez Piotra Fąfrowicza, cenionego malarza, ilustratora, grafika.

Czy jest to podręcznik historii albo odkrywanie sensacji ubiegłego wieku? Raczej nie. Ale jeśli macie ochotę zagłębić się w klimaty sprzed stu laty, posłuchajcie gawędy, jak to z tymi rozbiorami było.

14 stycznia, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza. Wstęp wolny.

Zielona Góra

USA czeka na ciebie!

Lato 2020 to czas na Twój American Dream! Nie odkładaj marzeń na później, tylko wpadnij na darmowe spotkanie informacyjne dotyczące programu Work & Travel USA dla studentów w Zielonej Górze.

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Zawsze marzyłeś o podróży do Nowego Yorku, Las Vegas, Miami, Hollywood? Chciałbyś nawiązać międzynarodowe znajomości? Zdobyć cenne doświadczenie dzięki legalnej pracy? Pragniesz komunikować się po angielsku bez barier? Możesz osiągnąć to wszystko!

13 stycznia (poniedziałek), 16.00-17.00, Uniwersytet Zielonogórski – Wyspa, ul. Wojska Polskiego 65, Campus B.

Zielona Góra

Hollywood i irlandzka prowincja

Premiera sztuki „Kamienie w kieszeniach”już w piątek (17 stycznia) o 19.00 na deskach Lubuskiego Teatru.

Akcja sztuki rozgrywa się w małym miasteczku na głębokiej irlandzkiej, prowincji, gdzie hollywoodzka ekipa filmowa postanawia nakręcić film z udziałem miejscowych statystów.

Specyficznym, autorskim pomysłem na formę tego przedstawienia jest kilkanaście różnych postaci odgrywanych przez jedynie dwóch aktorów.

Reżyseria – Alicja Stasiewicz. Obsada – Aleksander Stasiewicz i Radosław Walenda. Spektakl dla młodzieży i dorosłych. Czas trwania – 90 min. Bilety na stronie bilety.teatr.zgora.pl.

Napisz komentarz »