REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Najazd morsów!

Opublikowano 11 stycznia 2020, autor: FP

Nowosolskie Morsy były w szoku, gdy zobaczyły, ile ekip zjawiło się w minioną niedzielę nad Kocim Stawem. A kąpiel, po raz pierwszy, poprzedził bieg sztafetowy.

Koci Staw zapełnił się morsami już po raz siódmy, ale frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów. A ojców sukcesu jest tu dwóch – to Stanisław Łuszczki i Grzegorz Cegiełka. To oni, konsekwentnie, od lat budują markę nowosolskiego zlotu.

– Na Facebooku zapisało się 237 osób. Przygotowani byliśmy na 300, przyjechało 450. Tylko się cieszyć! – komentuje Cegiełka.

– Widać, że jesteśmy lubiani. Bo robimy dobre imprezy, choć z niewielkim budżetem. Mamy fajny klimat i to udziela się chyba na innym klubom – dodaje Łuszczki.

Pożyczone pałeczki i sprzeczka

Tegoroczną nowością, która poprzedziła kąpiel w lodowatej wodzie, był Morsowy Bieg Sztafetowy. – Limit drużyn wynosił 20, a zgłosiło się 19 ekip. Wszystkie szkoły pożyczały mi pałeczki! – śmieje się Cegiełka.

Morsy do biegu podeszły bardzo poważnie i część drużyn zasiliło swe szeregi biegaczami z prawdziwego zdarzenia. Organizatorzy zgodzili się na to, ale pod warunkiem, że wszyscy wykonają tzw. reset, czyli pełne zanurzenie. – No i fajnie wyszło, bo jak ktoś chciał medal czy puchar, to musiał do wody wejść. Na szczęście nikt się nie wyłamał. Wszyscy weszli – chwali Cegiełka.

Na mecie była była nawet mała sprzeczka, Zawodnik, który wbiegł na metę drugi, nie oddał od razu pałeczki. Zrobił to dopiero po tym, gdy finiszowała piąta z ekip. – Przełożyłem jego pałeczkę na drugie miejsce, a kobieta z czwartego miejsca zaczęła domagać się dyskwalifikacji. No co miałem zrobić, wuefistą jestem, to jak ktoś przybiegł drugi, to nie będę z niego szóstego robił – kwituje Cegiełka.

Jesteśmy najlepsi w regionie!

Organizatorzy narzekali jedynie na niski stan wody w Kocim Stawku i jego mętną wodę. Na to jednak wpływu nie mają. Są plany, by do regularnego morsowania wykorzystać zbiornik retencyjny na południowej strefie przemysłowej. Nie chcą jednak zmieniać miejsca imprezy, bo Koci Staw jest płytki, a przez to bezpieczny.

– Ogólnie to mamy najlepszą infrastrukturę w regionie. I najlepszą frekwencję, bo w skali regionu nie ma większej imprezy – mówi Łuszczki. – W zasadzie to podobnej frekwencyjnie imprezy moglibyśmy szukać tylko na Mazurach i nad morzem. Ale Mielno jest nie do pobicia, bo tam bywa po 5 tys. osób. To już jest machina, którą ludzie zawodowo zajmują się cały rok – opowiada.

Wyniki I Morsowego Biegu Sztafetowego

1. Klub Lodowego Pływaka – Kożuchów
2. Legnickie Morsy
3. Morsy Przemków
4. Zimne Krosfity ? Zielona Góra
5. Bohar Palety Runners ? Zielona Góra
6. Morsy Nowa Sól 1
7. Morsy Głogów 2
8. Morsy Nowa Sól 2020
9. Dwie Foczki + 1 – Zielona Góra
10. StarMors Sława
11. Morsy Nowa Sól 2
12. Cool Team ? Zielona Góra
13. Morsy Liny
14. Obłednie Zmorsowani ? Nowa Wieś Zbąska
15. Morsy Głogów 1
16. Gubińska Grupa Morsów
17. Morsy Świebodzin
18. Piaskowe Morsy ? Kamienna Góra
19. Morsy i foczki – Wschowa

Napisz komentarz »