REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Prezydent i pierwsza dama

Opublikowano 11 stycznia 2020, autor: Patryk Świtek

Jacek Milewski w trakcie zaprzysiężenia odważył się na spore wyznanie. – Dziękuję ci Moniko. Jesteś najważniejszą osobą w moim życiu – powiedział do radnej Owczarek. Nowa Sól witała go z większą pompą niż Wadima Tyszkiewicza.

Zaprzysiężenie odbyło się w piątek (1.10.) na sesji rady. Sala dosłownie pękała w szwach. Byli radni, pracownicy urzędu, kierownicy spółek miejskich, komendanci. Byli też zaprzyjaźnieni włodarze z powiatu nowosolskiego, a więc wójt Kolska, burmistrz Otynia i pani starosta.

Senator Wadim Tyszkiewicz podarował nowemu prezydentowi książkę pt. „Gdyby burmistrzowie rządzili światem”.

Przy okazji wyrecytował swoją mantrę zaczynającą się od słów „przez 17 lat”, by za sekundę powtórzyć ją jeszcze dwa razy.

– Panie prezydencie, Jacku, 17 lat ciągnęliśmy razem ten wózek i teraz dalej go razem pociągniemy. Dlatego, że zostaję w Nowej Soli. Zmienia się moja rola. Będę społecznym doradcą prezydenta. Będę obsługiwał inwestorów, będę pomagał, ile sił. W Warszawie będę bywał, a w Nowej Soli będę. Nic się nie skończyło i nic się nie zaczyna. Trochę zmieniają się mechanizmy zarządzania. Ta sama ekipa ludzi, którą wspólnie wypracowaliśmy przez 17 lat, będzie dalej pracować na rzecz rozwoju Nowej Soli – powiedział.

Żeby przeczytać więcej, kup TYgodnik REgionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 291

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »