REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Nominacje i szczytna akcja

Opublikowano 02 lutego 2020, autor: Michał Szczęch

Uczniowie, którzy w szkole średniej w Nowym Miasteczku kształcą się na przyszłych żołnierzy, policjantów i strażaków, odebrali nominacje na wyższe stopnie. Kryterium, by otrzymać awans, było zachowanie godne kadeta i dobre wyniki w nauce. Zasłużyło pond 50 uczniów. Garstka tych, którzy nie zasłużyli, nie powinna się załamywać. Wystarczy, że trochę popracują i za rok dostaną kolejną szansę.

Wśród pierwszaków na szczególną uwagę zasługuje Wiktoria Markiewicz. Jest tak dobra, że za jednym razem otrzymała awans o dwa stopnie!

A skoro o szkole mundurowej mowa, to wypada wspomnieć o nauczycielu z tej szkoły, Tomaszu Kunciku, który prowadzi w Nowym Miasteczku zajęcia ze sztuki walki. 7 lutego zajęcia będą miały wyjątkowy charakter, bo charytatywny. Każdy, kto zakupi cegiełkę (20 zł) pozna tajniki samoobrony. Dochód ze sprzedanych cegiełek przeznaczony zostanie na wyjazd uzdolnionych dziewcząt z SP1 w Nowym Miasteczku na festiwal na Malcie.

Początek o 16.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Przyjść może każdy. Obowiązuje strój sportowy i zmienne obuwie. Organizatorzy: Klub Sportowy Gladiator i GOK.

Napisz komentarz »