REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 15 lutego 2020, autor: FP

Kożuchów

Morsy na gliniankach

Piękną mamy wiosnę tej zimy. Czy końcówka miesiąca przyniesie mróz i lód? Tego pewnie życzyłyby sobie morsy, które już 23 lutego (niedziela) spotkają się na kożuchowskich gliniankach na II Zlocie Morsów i II Mistrzostwach w Zimowym Pływaniu.

Zawody rozpoczną się zapisami, które potrwają od 11.15 do 11.45. O 12.30 zacznie się ściganie na dystansie 100 i 50 metrów. O 13.00 podsumowanie zawodów.

Zlot morsów również rozpocznie się rejestracją zawodników – od 12.15 do 12.50. O 12.55 odbędzie się wspólna rozgrzewka, a o 13.00 morsowanie.

Na godzinę 13.15 zaplanowano ognisko i poczęstunek.

Morsowanie na gliniankach będzie jedną z imprez towarzyszących akcji charytatywnej dla Kuby Kwarty. Wpisowe będzie przeznaczone na leczenie chłopca. Szczegóły poniżej.

Kożuchów

Otwórz serce, pomóż Kubie

22 lutego (sobota), w Centrum Kultury „Zamek” odbędzie się akcja charytatywna dla Jakuba Kwarty, mieszkańca gminy Kożuchów, który urodził się z rozszczepieniem całkowitym wargi i podniebienia. Chłopiec przeszedł już pięć operacji, przed nim jeszcze jedna, nierefundowana, w Warszawie. Jej całkowity koszt to 30 tys. zł. Część kwoty udało się zebrać, ale wciąż brakuje ok. 13 tys. zł.

– Może zalegają Wam w domu jakieś przedmioty, które przydadzą się przy organizacji loterii fantowej. Można przynieść je do Zamku. Może jesteście mistrzami pieczenia ciast i chętnie je upieczecie dla Kuby oraz dostarczycie do nas w dniu imprezy. A może macie jakieś inne talenty, które mogą się przekuć w dobro i realną pomoc. Do dzieła! Czekamy na Was, na Waszą obecność! ? apelują organizatorzy akcji.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Studzieńca i OSP z Mirocina Górnego dostarczą ciasta. Będzie można poćwiczyć z Grażyną Wyczałkowską. Będzie też gratka dla fanów modelarstwa. ABC Model Hobby z Bytomia Odrzańskiego poprowadzi warsztaty i zaprezentuje wystawę modeli redukcyjnych oraz zdalnie sterowanych.

Całą imprezę poprowadzi Aleksander Podolak ? aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Pomysłodawcy chcą również zorganizować stoisko fryzjersko-kosmetyczne, ale wciąż czekają na studio, które byłoby chętne podjąć się współpracy w tym szczytnym celu.

 

Zielona Góra

Free Blues Band zagra Deep Purple

Piekarnia Cichej Kobiety zaprasza na dwuczęściowy koncert grupy bluesowej  Free Blues Band grającej już 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm`n`bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Poza autorską częścią blues-rockową zespół zagra drugi set jako Tribute to Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda, na których gra jako jedyna w Polsce kobieta, Agnieszka Malcherek.

Zespół regularnie, od 28 lat, w jeden z piątków każdego miesiąca daje koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie. Bilety po 30 zł. Rezerwacje pod nr tel. 501093724

Piątek, 21 lutego, od 20.00 do 23.00.

Zielona Góra

Słowodaje będą improwizować

Paweł, Michał i Kajetan to trzech miłośników sztuki improwizacji scenicznej. Wspólnie stawiali pierwsze kroki na scenie improwizacyjnej w Zielonej Górze jeszcze w 2009 roku jako współzałożyciele Inicjatywy Scenicznej Fruuu. Zatęsknili za sobą i wracają na scenę.

Spektakl improwizowany jest zawsze niepowtarzalny; powstaje bez wcześniejszego scenariusza, na miejscu, na oczach widzów, na podstawie ich sugestii.

Wegarnik (ul. Reja 15/1) zaprasza na w pełni improwizowany, premierowy spektakl grupy Słowodoje na scenie restauracji. Słowodaje będą robić sceny, żartować miejscami, knuć i zmyślać na poczekaniu. To się nie powtórzy.

21 lutego (piątek) od 20.15 do 21.15. Wstęp – 10zł, płatne przy wejściu. Rezerwacje miejsc – 791 829 892.

 

 

Napisz komentarz »