REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 22 lutego 2020, autor: FP

Nowa Sól

Nocne Growelove

IV Nowosolska Noc Planszówkowa w Liceum Ogólnokształcącym rusza już dziś (22 lutego) o 18.00.

Organizatorem jest oczywiście Klub Gier Planszowych „Graczyn” z LO. – Tym razem nie gramy do rana, tylko do północy. Żeby nie marnować czasu na rzeczy, które odrywają nas od planszówek i spędzania czasu z innymi – postanowiliśmy nie organizować żadnych turniejów – wyjaśniają.

Podczas imprezy pojawi się strefa gier z cyklu „Legendy Polskie”. Dla dzieci będzie to okazja do poznania ciekawych historii, dla rodziców – sentymentalny powrót do opowieści z dzieciństwa.

Poza tym, w wypożyczalni będzie czekać 250 gier planszowych. Aby z niej skorzystać, wystarczy zarejestrować za okazaniem dowodu tożsamości.

Na graczy czekać będzie kawiarenka, gdzie będzie można przyrządzić sobie kawę lub herbatę.

Nocne Growelove jest imprezą otwartą na społeczność lokalną. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grami planszowymi lub po prostu chcących spróbować, czy to hobby dla nich.

Niepełnoletni mogą brać udział w wydarzeniu jedynie pod opieką rodziców. To okazja, by potraktować Nocne Growelove jako rodzinną przygodę i okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Zielona Góra

Rodowicz akustycznie

Maryla Rodowicz wyrusza w niezwykłą, pełną kwiecistych podróży, trasę akustyczną! Tym razem słuchaczy zabiera w muzyczną wyprawę okraszoną akustycznymi brzmieniami swoich największych przebojów, jak i tych mniej znanych szerszej publiczności. Podczas koncertów usłyszymy największe hity Maryli. Każdy koncert trasy będzie niesamowitym przeżyciem w pięknym kwiecistym wydaniu.

Gdzie i kiedy? W Filharmonii Zielonogórskiej, w niedzielę (23 lutego) o 19.00. Biletów można szukać na stronie https://maryla-akustycznie.goingapp.pl.

Koncertowi towarzyszyć będzie specjalne spotkanie z artystką – więcej informacji otrzymacie w mailu po zakupie biletu.

Zielona Góra

Spotkanie z prof. Bralczykiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

Kiedy? 26 lutego, między 17.00 a 20.00. Spotkanie poprzedzi II Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Autorem tekstu, z którym zmierzą się uczestnicy „ortograficznej walki z bykami” jest sam prof. Jerzy Bralczyk. Samo spotkanie zaplanowano na 18.00.

Prowadzenie: Agnieszka Sobiak. Po spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

Więcej na stronie www.biblioteka.zgora.pl.

Zielona Góra

Charytatywny recital Agnieszki Wójcik

To kolejny koncert z piosenkami z duszą, z tekstem i głębokimi treściami.

Agnieszka jest absolwentką Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w klasie fletu poprzecznego i fortepianu. Wokalistka bierze udział w licznych projektach muzycznych organizowanych w Piekarni Cicha

Materiał zebrany na koncert w lutym jest wynikiem wielu przemyśleń i chęcią przekazania emocji wobec słuchacza. W repertuarze znajdą się utwory A. M. Jopek, M. Szcześniaka, L. Szafran czy E. Gepert.

Skład zespołu tworzą profesjonalni muzycy pracujący z wieloma wokalistami na terenie całej Polski.

Koncert będzie połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz Oddziału pediatrii Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze. Wydarzenie będzie nagłaśniane i zarejestrowane przez profesjonalnego akustyka a całość będzie prowadził Leszek Jenek.

Piątek (28 lutego) od 19.00 do 22.00. Klub Fabryka przy ul. Moniuszki 16.

Wstęp – 20 zł.

Napisz komentarz »