REKLAMA

Gospodarka

Ponad 5 mln zł za działkę

Opublikowano 22 lutego 2020, autor: FP

Będziemy mieć dwa parki handlowe i galerię? Miasto sprzedało kolejny teren inwestycyjny. Znów tej samej spółce.

Ewidentnie coś drgnęło w sprawie gruntów przy trasie S3. W minionym roku ruszyła budowa marketu Bricomarche (choć działka została kupiona jeszcze wiosną 2015 roku), a w środę miasto sprzedało kolejny, 1,2-hektarowy kawałek.

Poinformował o tym prezydent Jacek Milewski na swoim facebookowym profilu: – Sprzedaliśmy w drodze przetargu nieograniczonego działkę (…) za kwotę 5,25 mln zł (cena wywoławcza była ustalona na 2,365 mln zł). W przetargu wzięło udział dwóch oferentów. Licytację wygrała firma Saller z Wrocławia.

Jeśli komuś ta nazwa wydaje się znajoma, to słusznie. To właśnie ta spółka zainwestowała w park handlowy przy ul. Staszica oraz kupiła rok temu ziemię po drugiej stronie wiaduktu, naprzeciwko skarbówki. Grunty poszły za 6,5 mln zł.

– Na razie jak widać spółka gromadzi aktywa… i potem cisza – skomentował post Milewskiego pan Paweł.

– Projektowanie parku handlowego na działce na przeciwko urzędu skarbowego dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, ze prace ruszą w najbliższym czasie – odpisał Milewski.

Co Saller zamierza wybudować na działce w sąsiedztwie trasy S3? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tam „możliwość lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 400 metrów kwadratowych”.

Napisz komentarz »