REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Zebrali na operację kolegi!

Opublikowano 29 lutego 2020, autor: Michał Szczęch

– Jesteście wspaniali, dziękuję za tak wielkie zaangażowanie i pomoc dla mojego syna – cieszy się Anita Kwarta, mama Jakuba.

– Jesteśmy w szoku, że udało się nam zebrać aż tyle pieniędzy! – cieszył się Marcin Jelinek tuż po imprezie charytatywnej, która odbyła się w sobotę (22.02) w zamku w Kożuchowie. M. Jelinek, miejscowy radny, był jednym z organizatorów imprezy, obok. m.in. Anny Kulczyckiej, czyli szefowej CK Zamek i obok szeregu wolontariuszy, czyli mieszkańców gminy Kożuchów. Ludzie podarowali fanty na licytacje, upiekli ciasta na kiermasze, wrzucali złotówki do puszek, zaangażowały się szkoły i przedszkola… W samym zamku, w sobotę, uzbierano 12,5 tys. zł. A w trzy miesiące, w trakcie pozostałych inicjatyw, głównie licytacji, blisko 20 tys. zł.

Akcja była poświęcona Jakubowi, który urodził się z rozszczepieniem całkowitym wargi i podniebienia. Piętnastolatek zbierał na kolejną operację, która ma kosztować 30 tys. zł. Dzięki wszystkim, którzy się zaangażowali, Jakub przejdzie zabieg w wakacje, w Warszawie.

– Jestem szczęśliwa, że udało nam się uzbierać całą kwotę ? cieszyła się po charytatywnej imprezie Anita Kwarta, mama Jakuba. – Mogę teraz spać spokojnie. Kubuś nadal się stresuje, bo to jest ciężka i bolesna operacja. Ma lęk po poprzedniej, z 2017 roku. Więc kochani, trzymajcie kciuki. Jesteście wspaniali, dziękuję za tak wielkie zaangażowanie i pomoc dla mojego syna.

Społecznicy zgodnie przyznali, że nie można zmarnować takiego potencjału, więc kolejne akcje charytatywne przed nimi. – Wcześniej też się angażowaliśmy, chociażby w zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Borysa – przypomniał M. Jelinek.

Napisz komentarz »