REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kolizja na groźnej krzyżówce

Opublikowano 29 lutego 2020, autor: Michał Szczęch

W poniedziałek (24.02) doszło do kolizji na skrzyżowaniu Muzealnej i Wróblewskiego. Wyglądała groźnie. Karetka zawiozła do szpitala dwuletniego chłopca.

– Dziecko zabrano na ogólne badania, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku – precyzuje Agata Towpik, oficer prasowa nowosolskiej komendy policji.

Chłopczyk jechał z mamą w volkswagenie ulicą Muzealną, gdy na skrzyżowanie z ulicy Wróblewskiego wjechał opel.

– Kobieta z volkswagena jechała prawidłowo – zaznacza Towpik. – To kobieta siedząca za kierownicą opla wymusiła pierwszeństwo

– Zagapiłam się – tłumaczyła Anna w poniedziałek, tuż po kolizji. Mieszka w Lesznie, ale zna Nową Sól, mieszkała tu osiemnaście lat i często odwiedza rodzinę. Po kolizji wskazywała na krzywe drzewo, że utrudnia widoczność, że powinni je wyciąć. Rośnie przy Wróblewskiego, tuż przy skrzyżowaniu. Po chwili jednak przyznała, że to jej wina, bo przecież powinna była zahamować i ustąpić. Rozpłakała się, zmartwiona o losy dwulatka.

– Na szczęście wnuczek wyszedł z kolizji bez obrażeń – poinformowała nas w środę Wioleta, babcia chłopca. – Przeżył jednak traumę i teraz boi się wsiadać do samochodu.

Skoro nikomu nic groźnego się nie stało, a zdarzenie zakwalifikowoano jako kolizję, a nie wypadek, obyło się bez drastycznych kar. Annie wlepiono 500 złotych mandatu.

Mieszkańcy tuż po kolizji narzekali, że skrzyżowanie Muzealnej i Wróblewskiego jest niebezpieczne. Są tam problemy chociażby z widocznością, szczególnie gdy na jednym z okolicznych parkingów ktoś zaparkuje busem.

– Do zdarzeń drogowych w ostatnim czasie nie dochodziło tam jednak często – zauważa Towpik. Oficer prasowa policji po naszej prośbie sprawdziła dane za cały 2019 rok. W tym czasie doszło do jednej kolizji, którą opisywaliśmy na naszych łamach. Chodzi o zderzenie osobówki na niemieckich blachach z miejskim autobusem.

Napisz komentarz »