REKLAMA

Kronika policyjna

Trwa dochodzenie

Opublikowano 14 marca 2020, autor: Patryk Świtek

Co było przyczyną pożaru w budynku przy ul. Okrzei w Kożuchowie? Trwa dochodzenie. Niektórzy mieszkańcy wciąż nie wrócili do swoich mieszkań.

Pożar wybuchł w połowie stycznia. Spalił się cały dach. Budynek ratowało aż dziewięć zastępów straży pożarnej. Wstępnie mówiło się, że pożar spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawę wciąż bada policja. Jak udało nam się dowiedzieć, nad opinią pracuje biegły z zakresu pożarnictwa.

Alicja i Zbigniew Ozgowicz mieszkali na parterze. Ogień nie dotarł do ich mieszkania, ale podczas akcji ratunkowej zostało zalane wodą.

– Bijemy się z myślami, czy jeszcze do niego wracać. Musielibyśmy zrobić generalny remont, a na to potrzeba setek tysięcy złotych – mówią.

W tej chwili mieszkają w wynajętym mieszkaniu.

– Spotkała nas tragedia i jesteśmy w trudnej sytuacji, dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tych trudnych chwilach i nie tylko wsparli nas finansowo, ale także podtrzymywali na duchu – dodają.

Każdy, kto chciałby wesprzeć rodzinę wciąż może to zrobić na portalu pomagam.pl. Zorganizowano tam zrzutkę. Wystarczy wpisać „Remont domu i mieszkania Państwa Ozgowicz po pożarze przy ul. Okrzei w Kożuchowie”.

„Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na odbudowę dachu, stropów, kominów oraz na remont mieszkania Państwa Ozgowiczów. Rodzina prosi o pomoc i z góry dziękuje za każdą przelaną złotówkę” – napisała organizatorka.

Napisz komentarz »