REKLAMA

Sport

Brawo „Stachu”

Opublikowano 14 marca 2020, autor: sj

Ależ to było granie. Błękitni Lubięcin ograli w sparingu Cuprum Czciradz 8:6. Duże powody do radości miał piętnastoletni Michał Karacz. Popularny „Stachu” strzelił pierwszego gola w seniorskiej piłce. Gratulujemy.

– Pod względem murawy to był bardzo pożyteczny sprawdzian, bo takich bojowisk w A klasie jest dużo ? relacjonuje Przemysław Kowalczyk, trener Błękitnych. – Do przerwy prowadziliśmy 3:0, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Początek był trudny, bo musieliśmy się przyzwyczaić do nawierzchni. Później już jakoś poszło. Jeżeli chodzi o ofensywę, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Realizowaliśmy założenia, a były one takie, żeby przenosić ciężar gry w boczne sektory. W defensywie zaprezentowaliśmy z kolei koszmarny folklor. Takie błędy są niedopuszczalne. Drugą połowę przegraliśmy 5:6. W lidze musimy to wyeliminować ? dodaje trener.

Szkoleniowiec Błękitnych odważnie stawia na młodzież. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się Radek Woźniak. Po zmianie stron defensywę rywala rozrywał Marcin Kasprzyk (rocznik 2002). Odważnie atakował prawą stroną i niepokoił bramkarza Cuprum. Swoje pięć minut miał też Michał Karacz. Piętnastolatek strzelił pierwszą bramkę w seniorskiej piłce. Z bramki „Stacha” cieszyła się cała drużyna.

W starciu z Cuprum trener Kowalczyk nie mógł skorzystać z Bartka Tkacza, Tomka Woźnego i Damiana Dubickiego. Sam też nie wybiegł na boisko.

– I tak nie zagram w czterech pierwszych kolejkach, bo mam karę za to, że dotknąłem klatką piersiową sędziego. Odpocznę też w meczu pucharowym z Wartą Gorzów ? tłumaczy trener.

Napisz komentarz »