REKLAMA

Kronika policyjna

Z nożem do sklepu

Opublikowano 22 marca 2020, autor: Patryk Świtek

Gruzin przeskoczył przez ladę i zaczął wymachiwać nożem. Ukradł 300 zł. Złapał go naczelnik kryminalnych i to po godzinach pracy.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek (16.03.), ok. 16.00. Do sklepu przy ul.Wojska Polskiego w Zielonej Górze wszedł mężczyzna w kapturze. Przeskoczył przez ladę i groził ekspedientce nożem. Przestraszona kobieta otworzyła kasę. Zabrał 300 zł i uciekł w kierunku Osiedla Malarzy.

Na miejsce wezwano policję i szybko sporządzono rysopis. Rozesłano go wszystkim patrolom. Po czterech godzinach sprawcę dopadł zespól złożony z naczelnika wydziału kryminalnego i dwóch policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

– Był bardzo zaskoczony, że tak szybko do niego dotarliśmy – mówi naczelnik.

Nie stawiał oporu, chociaż był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma promil. Przy sobie miał jeszcze skradzione pieniądze. W kajdankach odwieziono go do policyjnego aresztu. Okazało się, że to 30-letni obywatel Gruzji.

We wtorek (17.03.) usłyszał zarzut rozboju. – Prokurator będzie wnioskował do sądu o areszt dla sprawcy. Grozi mu od 2 do 12 lat – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Naczelnik mówi, że często jeździ na takie akcje. – Nie jestem przełożonym, który siedzi za biurkiem – tłumaczy. – Nie mogę zdradzić, jak do niego dotarliśmy. Zadziałało doświadczenie i dobra praca operacyjna – mówi. Dodaje, że złapał go już po służbie.

Napisz komentarz »