REKLAMA

Kronika policyjna

Włamywali się do samochodów

Opublikowano 28 marca 2020, autor: Patryk Świtek

17-latek uciekł z Ośrodka Wychowawczego i od razu wziął się za włamania. Policja szybko go namierzyła.

Zielonogórscy kryminalni znów w akcji. Dwa dni zajęło im namierzenie mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów w okolicach ul. Ptasiej w Zielonej Górze. Ukradli z nich m.in. kamerę i zestaw wędek. Dodatkowo zniszczyli też lodówkę przed jednym z lokali gastronomicznych i ukradli napoje. Poszkodowani wycenili straty na 1000 zł.

Do mieszkania 20-letniego zielonogórzanina kryminalni weszli w piątek (20.03.) rano. Ukrywał się tam także jego 17-letni wspólnik. Okazało się, że od dawna są poszukiwani przez policję. 17-latek dlatego, że uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a 20-latek został skazany na 2,5 roku wiezienia za włamania, ale nigdy nie stawił się do odbycia kary. Jak udało ich się tak szybko namierzyć?

– Dzięki profesjonalizmowi i doskonałej znajomości środowiska przestępczego – tłumaczy podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka KMP w Zielonej Górze. Tą doskonałą znajomością wykazali się policjanci operacyjni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze

Dzięki szybkiej akcji udało się odzyskać skradzione przedmioty i oddać je właścicielom.

– Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Po przesłuchaniu 20-latek został odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, natomiast 17-latek w konwoju pojechał do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka KMP w Zielonej Górze.

Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat więzienia.

Napisz komentarz »