REKLAMA

Kronika policyjna

Trzy listy gończe

Opublikowano 11 kwietnia 2020, autor: Patryk Świtek

Dwaj motocykliści jeździli po parkingach i zaglądali do aut. Okazało się, że jeden z nich ma do odsiedzenia 9 lat za kratami.

Zielonogórska komenda dostała na weekend kilka telefonów o podejrzanych motocyklistach.

– Kręcili się po osiedlowych parkingach, zaglądali do samochodów i łapali za klamki zaparkowanych aut – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji. Opis mężczyzn trafił do wszystkich patroli w mieście.

W sobotę (4.04.), około 14.00, kryminalni zauważyli podejrzanych. Zajechali im drogę. To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że jeden z mężczyzn, to 36-latek, który jest poszukiwany trzema listami gończymi. Miał odbyć karę za włamania i kradzieże oraz za przemyt narkotyków. Ukrywał się przed policją. Na motor wsiadł chociaż miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo okazało się, że jeździł pod wpływem narkotyków. W poniedziałek (6.04.) trafił do zielonogórskiego aresztu. Łącznie w więzieniu ma spędzić 9 lat. Ale możliwe, że załatwił sobie dłuższą odsiadkę. Po sobotniej akcji odpowie jeszcze przed sądem za złamanie zakazu i jazdę po narkotykach.

Policja dobrze znała też drugiego z mężczyzn.  – Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących poruszania się w miejscach publicznych został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł – mówi M. Barska.

Napisz komentarz »