REKLAMA

Kronika policyjna

Zasnął po kradzieży

Opublikowano 11 kwietnia 2020, autor: Patryk Świtek

Prezentujemy kolejnego geniusza zbrodni.

Na nietypowego kierowcę trafili policjanci z Nowej Soli. W poniedziałek (6.04.) dostali zgłoszenie, że w Popęszycach, przy jednej z posesji, stoi rozbite suzuki. Na miejscu zastali śpiącego w aucie 23-latka. Był trzeźwy. Test na narkotyki też niczego nie wykazał.

– Przyznał się, że dzień wcześniej wyjechał z domu i jeździł po gminie Nowe Miasteczko bez żadnego celu – mówi Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Na swojej drodze spotkał najpierw policjantów z Głogowa. Za jazdę bez celu ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. Nie wrócił do domu. Pojechał na stację BP w Nowym Miasteczku i zatankował za 150 zł. Przy kasie okazało się, że ma niesprawną kartę. Powiedział więc, że przywiezie gotówkę, ale już nie wrócił. Rajdu po gminie Nowe Miasteczko raczej nie będzie wspominał dobrze, bo na jednej z dróg uszkodził auto. – Powiedział, że uderzył w mur, ale nie pamięta gdzie – mówi R. Dąbrowicz-Kozłowska. Paliwo skończyło mu się w Popęszycach. Była noc, a do domu 20 km (mieszka w powiecie głogowskim), postanowił więc, że prześpi się w aucie.

Podczas kontroli okazało się, że suzuki nie ma badań technicznych, a 23-latek nigdy nie miał prawa jazdy. Wykroczeń było tyle, że policjanci nawet nie wyciągali blankietu z mandatami. Skierowali sprawę do sądu.

Napisz komentarz »