REKLAMA

Praca

Wójt szuka ludzi

Opublikowano 11 kwietnia 2020, autor: Patryk Świtek

W urzędzie gminy brakuje pracowników. Poszukiwany jest kierownik od gospodarki wodnej i specjalista od inwestycji. Udało się za to znaleźć nową szefową OPS.

Gmina ogłosiła pod koniec marca, że nową kierowniczką Ośrodka Pomocy Społecznej będzie Ewelina Kowalczyk.

– Jej poprzedniczka nie posiadała kwalifikacji i tylko tymczasowo pełniła obowiązki kierownika. Kilka razy ogłaszaliśmy konkurs, ale nikt się nie zgłaszał. Teraz wreszcie udało się wyłonić nową kierowniczkę. Pani Ewelina jest se Szprotawy i ma 15-letnie doświadczenie – mówi Izabela Bojko, wójt gminy Nowa Sól. E. Kowalczyk poprzednio pracowała w OPS w Szprotawie.

Wójt szuka też specjalisty ds. inwestycji. Dotychczas na tym stanowisku pracowała Greta Maciejewska, ale odeszła z gminy do prywatnej firmy.

– To był niezastąpiony pracownik. Znaleźć kogoś z takimi umiejętnościami jak ona graniczy z cudem. Potrzebujemy kogoś wykształconego, kto ma pojęcie o architekturze, aranżacji wnętrz i budownictwie – mówi wójt.

Poszukiwany jest też kierownik referatu gospodarczego. Po likwidacji zakładu komunalnego w Kiełczu, zadania związane z gospodarką komunalną przejęła gmina.

– Tu potrzebny jest ktoś, kto ma ład i porządek w głowie i poczucie estetyki. Bo tu głównie chodzi o prace porządkowe i zarządzanie siecią – mówi wójt.

Swoje CV w obu tych konkursach można składać do 20 kwietnia.

Gmina w czwartek (9.04.) ogłosiła także, że poszukuje osoby, która zajmie się pielęgnacją zieleni w gminie. Oferuje pracę na pełen etat.

Napisz komentarz »